LGBT’ye saygı, başörtüsüne tu kaka

Haberin başlığını okuduğumda “popülist bir yaklaşım” olarak değerlendirmiştim. Ancak içeriğini okuduğumda toplum olarak ne kadar hoşgörüsüz olduğumuza hayıflanmadan...

Haberin başlığını okuduğumda “popülist bir yaklaşım” olarak değerlendirmiştim. Ancak içeriğini okuduğumda toplum olarak ne kadar hoşgörüsüz olduğumuza hayıflanmadan edemedim.

Sözünü ettiğim haber rallici Burcu Çetinkaya ile ilgili.

Yaklaşık 6 yıl önce kapanma kararı alan ve başörtüsü takmaya başlayan Çetinkaya başını yeniden açmış.

Dediğim gibi haberin başlığını okuduğumda açıkçası “popülist” bir yaklaşım olarak değerlendirdim. Ancak Çetinkaya’nın başını açtıktan sonra yayınladığı fotoğrafının altına yazdığı sözler yüreğimi burktu.

Şöyle diyordu Çetinkaya fotoğrafın altında:

“Bugün bir karar aldım ben. Bu kararda asla 6 yıldır taşımaya çalıştığım başörtüsüne inanmamak veya saygısızlık yok. Bu kadar yapabildim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan hayatını satın alamazsınız... 15 Ağustos 2019 | 2.068 Okunma Yağ satarım, bal satarım, din satarım... 08 Ağustos 2019 | 2.851 Okunma Jennifer Lopez kaç asgari ücret eder? 05 Ağustos 2019 | 2.281 Okunma “O cami falanca tarikatın camisi” belası... 01 Ağustos 2019 | 3.645 Okunma Dikkat! Suriyeliler tuzağına düş(tük)üyoruz... 29 Temmuz 2019 | 3.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar