LGBT’li yaşama hoş geldiniz…

İlk gördüğümde yanlış okuduğumu sandım, tekrar tekrar okudum. Ama maalesef okuduğum doğruymuş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), personeline zorunlu LGBT eğitimi verecekmiş. Daha doğrusu vermeye...

İlk gördüğümde yanlış okuduğumu sandım, tekrar tekrar okudum. Ama maalesef okuduğum doğruymuş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), personeline zorunlu LGBT eğitimi verecekmiş. Daha doğrusu vermeye başlamış bile!

İlk okuduğumda “nasıl yani!” dedim. İnsanları LGBT’li yapmak için eğitim mi vereceklermiş?! Hatta sosyal mecra da rastladığım "inşallah eğitim sadece teoriktir" paylaşımı gülümsememe bile neden oldu. Detaylıca okuduktan sonra anladım ki personele LGBT’li bireylerle yaşama, onları anlama ve saygı duyma (!) amaçlı bir eğitimmiş. “Cinsiyet Eşitliği” başlığının altına saklanmaya çalışılmış bir algı çalışması imiş!

Buradan İstanbul Sözleşmesi’nin mimarlarına seslenmek istiyorum her şeyden önce: Yaptığınızdan memnun musunuz?

Gelinen nokta vicdanlarınızı sızlatıyor mu?

Nasıl bir yanlışın içinde olduğunuzu acaba anlayabildiniz mi?

Eğer bugün bir belediye, personeline LGBT hakkında eğitim veriyor ve bunu zorunlu tutuyorsa bunun sorumlusu İstanbul Sözleşmesi’ni bu milletin başına bela edenlerindir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kahrolsun İsrail” demek yetmiyor… 20 Mayıs 2021 | 101 Okunma Şirazeden çıkmış memleketimden manzaralar… 17 Mayıs 2021 | 484 Okunma Hayalimdeki Kudüs… 13 Mayıs 2021 | 144 Okunma Hayalimdeki Çin’den Hayalimdeki İsrail’e… 10 Mayıs 2021 | 271 Okunma Yirmili yaşlar ne kadar masum? 06 Mayıs 2021 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar