LGBT’li yaşama hoş geldiniz…

İlk gördüğümde yanlış okuduğumu sandım, tekrar tekrar okudum. Ama maalesef okuduğum doğruymuş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), personeline zorunlu LGBT eğitimi verecekmiş. Daha doğrusu vermeye...

İlk gördüğümde yanlış okuduğumu sandım, tekrar tekrar okudum. Ama maalesef okuduğum doğruymuş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), personeline zorunlu LGBT eğitimi verecekmiş. Daha doğrusu vermeye başlamış bile!

İlk okuduğumda “nasıl yani!” dedim. İnsanları LGBT’li yapmak için eğitim mi vereceklermiş?! Hatta sosyal mecra da rastladığım "inşallah eğitim sadece teoriktir" paylaşımı gülümsememe bile neden oldu. Detaylıca okuduktan sonra anladım ki personele LGBT’li bireylerle yaşama, onları anlama ve saygı duyma (!) amaçlı bir eğitimmiş. “Cinsiyet Eşitliği” başlığının altına saklanmaya çalışılmış bir algı çalışması imiş!

Buradan İstanbul Sözleşmesi’nin mimarlarına seslenmek istiyorum her şeyden önce: Yaptığınızdan memnun musunuz?

Gelinen nokta vicdanlarınızı sızlatıyor mu?

Nasıl bir yanlışın içinde olduğunuzu acaba anlayabildiniz mi?

Eğer bugün bir belediye, personeline LGBT hakkında eğitim veriyor ve bunu zorunlu tutuyorsa bunun sorumlusu İstanbul Sözleşmesi’ni bu milletin başına bela edenlerindir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yirmili yaşlar ne kadar masum? 06 Mayıs 2021 | 122 Okunma Alkol ve Teravih 03 Mayıs 2021 | 272 Okunma Sezai Karakoç mektup yazdı... 29 Nisan 2021 | 515 Okunma Bir türlü aile olamadık… 26 Nisan 2021 | 267 Okunma Ruh cephesi unutuldu.. 22 Nisan 2021 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar