Kültür emperyalizminden kurtulmanın tam sırası

Krizler aslında bir nevi fırsat zamanlarıdır.Fransa ile aramızda yaşanan kriz aslında tam da özellikle kültür emperyalizminden kurtulmak için bir fırsat sunuyor bize.İnşallah ayağımıza kadar gelen bu...

Krizler aslında bir nevi fırsat zamanlarıdır.

Fransa ile aramızda yaşanan kriz aslında tam da özellikle kültür emperyalizminden kurtulmak için bir fırsat sunuyor bize.

İnşallah ayağımıza kadar gelen bu fırsatı kaçırmayız.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un fitilini ateşlediği ve başta Türkiye olmak üzere İslam ülkeleri ile yaşanan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (a.s.m.) hakaret içerikli karikatür krizinin en ateşli dönemlerini yaşıyoruz. Şu anda ülkemizde ve diğer Müslüman ülke halklarında haklı olarak Fransa ve Macron’a karşı büyük bir tepki var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız mallarına karşı yapmış olduğu boykot çağrısı halk nezdinde ilgi gördü. Şu anda Fransız mallarına karşı bir boykot söz konusu ancak ben bu boykotun Fransa için çok can yakıcı olacağını düşünmüyorum.

Eğer milyar dolarlık boykot söz konusu olmazsa küçük çaplı ürünlere yapılan boykot pek fazla etkili olmayabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yirmili yaşlar ne kadar masum? 06 Mayıs 2021 | 121 Okunma Alkol ve Teravih 03 Mayıs 2021 | 272 Okunma Sezai Karakoç mektup yazdı... 29 Nisan 2021 | 515 Okunma Bir türlü aile olamadık… 26 Nisan 2021 | 267 Okunma Ruh cephesi unutuldu.. 22 Nisan 2021 | 131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar