Keşke Müslüman olmasaydık..!

Medine civarında Beni Esed İbn-i Huzeyme kabilesi ganimet hevesiyle Müslümanlığa girmişlerdi. Rivayete göre bir kıtlık senesi Medine'ye gelmişler ve Kelime-i Şehadeti söylemişlerdi.Peygamber'e karşı: "

"Biz filan oğulları ve filan oğulları gibi sana savaş açmadık, ağırlık ve ailelerimizle geldik." diyorlar, sadaka gözetiyorlardı ve yaptıklarını Peygambere bağışlatmak istiyorlardı.

Onların bu hali üzerine şu ayeti kerime nazil oldu:

"Bedevîler 'inandık' dediler. De ki: Siz iman etmediniz ama 'İslâm olduk.' deyin. Henüz iman kalplerinize yerleşmedi. Eğer Allah'a ve Resulüne itaat ederseniz, Allah işlerinizden hiçbir şeyi eksiltmez. Çünkü Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir." (Hucurat, 49/14)

Türkiye başta olmak üzere İslam toplumunun bugünkü durumu maalesef bu ayetin ifade ettiği duruma çok benziyor. Bugün İslam aleminde milyarlarca Müslüman var ama maalesef “mü'min” çok az.

Maalesef İslam’ın emirlerini sadece görünüşte uygulayarak Müslüman olduk ama İslam’ın emirlerini kalbimize yerleştirip mü’min olamadık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah’ın tuzağı ve zavallı koronacılar… 02 Nisan 2020 | 2.661 Okunma Karıncanın duası ve Korona zıtlıkları 30 Mart 2020 | 2.577 Okunma Dayatılan Dijital Uygarlık Çağı ve panzehiri 26 Mart 2020 | 2.192 Okunma Dijital çağda din ve dindarlar… 23 Mart 2020 | 2.616 Okunma Korona ile mücadelede neyi ihmal ediyoruz? 19 Mart 2020 | 2.548 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar