Kaplumbağa Terbiyecisinin gerçek yüzü…

İletişim Daire Başkanlığı, “360 Kültür Sanat Gösterimi” adı altında bir proje başlattı. Kültür hayatımıza büyük katkıları olacak olan bu çalışma oldukça...

İletişim Daire Başkanlığı, “360 Kültür Sanat Gösterimi” adı altında bir proje başlattı. Kültür hayatımıza büyük katkıları olacak olan bu çalışma oldukça önemli. Başkanlık, bugün Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesinde “Osman Hamdi Bey” anısına hazırlanan dijital serginin açılışını yapacak.

Bu dijital sergiye katılmak isteyenlere küçük hatırlatmalarım olacak. Böylece insanlar kimi ve neyi ziyaret ettiklerini daha iyi anlayabilsinler.

Osman Hamdi Bey’i halk olarak daha çok “Kaplumbağa Terbiyecisi” isimli eserinden tanıyoruz. Genel olarak da kültür dünyamızda “başarılı” bir insan olarak anlatılmaya çalışılır.

Oysaki Osman Hamdi Bey, dinle diyanetle, millî ruh ve şuur ile uzaktan yakından alakası olmayan hatta “ateist” olarak bilinen bir kişi. Onun ateist olduğuna inanmayanlar çok rahat gerekli kaynaklardan yeterli bilgiyi edinebilirler.

Osman Hamdi Bey iki evlilik yapmış.

Merak etmeyin magazinciliğe soyunuyor değilim, evlilikleri beni/bizi ilgilendirmiyor. Dikkat çekmek istediğim bu evliliklerdeki ayrıntı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sezai Karakoç mektup yazdı... 29 Nisan 2021 | 511 Okunma Bir türlü aile olamadık… 26 Nisan 2021 | 266 Okunma Ruh cephesi unutuldu.. 22 Nisan 2021 | 129 Okunma Kibre yenilen muhafazakârlar… 19 Nisan 2021 | 818 Okunma İyi ki geldin… 15 Nisan 2021 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar