İçimizdeki Ermeniler…

"Almanların yenilmesiyle savaş bitmiş mütareke imzalanmıştı Filistin’den çekiliyorduk birkaç arkadaş subayla karşı tarafın subaylarıyla çekilme işlerini görüşmek için...

"Almanların yenilmesiyle savaş bitmiş mütareke imzalanmıştı Filistin’den çekiliyorduk birkaç arkadaş subayla karşı tarafın subaylarıyla çekilme işlerini görüşmek için görüşmeye gittik. Karşı tarafta Fransız üniformalı bir subay bana sık sık bakıyor gözünü benden ayırmıyordu ben buna bir mana veremiyordum.

Fransız subay yerinden kalkıp bana doğru geldi ve:

“Nasılsın Ömer Seyfettin” dedi.

“Beni nerden tanıyorsun, ben bir yüzbaşıyım, öyle tanınacak kadar üst düzey bir komutan değilim” dedim.

“Ömer ben seninle İstanbul da askeri lisede beraber okudum, ben falancayım” deyince hayretler içinde baktım, hatırladım.

Hep dini, Kur'an-ı Kerim’i, inanç değerlerimizi eleştiren, Osmanlıyı ve ecdadımızı devamlı kötüleyen, vatan-bayrak sevgisi olmayan bir öğrenci idi amma yine de Fransız subayı olması normal değildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dışarıda zafer, içeride hezimet… 19 Ekim 2020 | 268 Okunma Zararlıya zararlı demenin yasak olduğu bir ülkeye doğru… 15 Ekim 2020 | 210 Okunma İnsanın acımasızlığı ve kaplumbağanın çaresizliği… 12 Ekim 2020 | 101 Okunma Kifayetsiz fetvacılar ve sessizlik… 08 Ekim 2020 | 131 Okunma Alışkanlık Hastalığı 05 Ekim 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar