Huzur Sokağı’ndan Huzur-u Rahman’a...

Türkiye'de kadın meselesinin özellikle inanan kadınların haklarının, varlıklarının ve toplum içerisinde yaşama imkânlarının farkına varılma olayını başlatan isimlerden birisi olan Şenler sembol isimlerden birisi oldu.

Huzur Sokağı...

Sanırım bu ismi duymayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez Türkiye’de. Hakeza Şule Yüksel Şenler ismini de...

Genelde Türkiye tarihinde özelde de muhafazakâr insanların zihninde ayrı bir yeri olan Şule Yüksel Şenler, diğer bir tabirle Şule Abla, yıllarca nefes verdiği Huzur Sokağı’nda Huzur-u Rahman’a tebdil eyledi.

Rabbim ona merhametiyle muamele etsin...

“Acaba” diyorum kendimce, “Acaba Şule Yüksel Şenler’in dokunmadığı bir hayat var mı?”

Öyle ya da böyle bir şekilde herkesin bir hatırasının olduğu devasa bir kametti Şule Abla. Gerek yazar kimliği ile gerekse insani yönleriyle milyonlarca insanın yüreğine dokundu.

Bir dava insanı olması hasebiyle de yine milyonlarca insanın inancının bir remzi oldu.

Dün Şule Yüksel Şenler’in vefat haberinin duyulmasıyla gerek yazılı ve görsel medya, gerekse sosyal medya Şenler’e endekslendi adeta. Taziye mesajları, geçmişi yâde etmeler, hatıraları hatırlamalar. Medyamızın tek gündemi buydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimseler görmesin, kimseler bilmesin… 25 Mayıs 2020 | 2.146 Okunma Turizm Bakanı’nın gafı ve Köy Enstitüleri 21 Mayıs 2020 | 2.964 Okunma Aman ha! Bu fırsat kaçmaz! 18 Mayıs 2020 | 2.192 Okunma Biraz da rahatlayalım… 14 Mayıs 2020 | 2.730 Okunma Müslümanların yeni kutsal metni: İstanbul Sözleşmesi 11 Mayıs 2020 | 2.723 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar