Hoşgörü Medeniyetinden Cinnet Toplumu’na...

Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama toplumda yaşanan kavga sayısında son günlerde büyük bir artış var.Bir zamanların “Hoşgörü Medeniyeti” oluşturmuş toplumu hızla “Cinnet Toplumu” olmaya doğru...

Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama toplumda yaşanan kavga sayısında son günlerde büyük bir artış var.

Bir zamanların “Hoşgörü Medeniyeti” oluşturmuş toplumu hızla “Cinnet Toplumu” olmaya doğru gidiyor.

Önce son birkaç içerisinde yaşanmış şiddet olaylarına bir göz atalım...

Diyarbakır’da, Süleyman ve Muazzez Ersönmez İlk ve Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni, bir öğrencisinin iki ağabeyi ve babası tarafından darp edildi. Olayın ardından veli Mehmet Sıtkı A. ile oğlu Serhat A., gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen baba- oğul, mahkeme tarafından tutuklandı. 

Bursa’da Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona ve Türk Eğitim Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Metin Öksüz iki gün arayla bir grubun saldırısına uğradı.

İstanbul’da kimliği belirsiz bir sürücü, otomobiliyle okula gitmek için yola çıkan üniversite öğrencisi Halit Köprülü’ye trafikte dehşeti yaşattı. Kimliği belirsiz sürücü önce aracı ile üniversite öğrencisinin aracının önünü keserek, aracının camını tekmeledi. Daha sonra ise paniğe kapılarak kaçan gencin arabasına defalarca çarparak maddi hasar verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaplumbağa Terbiyecisinin gerçek yüzü… 26 Ekim 2020 | 371 Okunma Asıl sen kimsin AK Parti? 22 Ekim 2020 | 643 Okunma Dışarıda zafer, içeride hezimet… 19 Ekim 2020 | 274 Okunma Zararlıya zararlı demenin yasak olduğu bir ülkeye doğru… 15 Ekim 2020 | 214 Okunma İnsanın acımasızlığı ve kaplumbağanın çaresizliği… 12 Ekim 2020 | 102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar