Her gün yeni bir yalan yeni bir tuzak

Düşman her zaman fırsat kollarmış, rakibin zayıf bir anını yakalamak için. Maalesef bugünlerde ülkemiz aynen bu durumlardan geçiyor. Ülkeyi karıştırmak isteyenler durumdan vazife çıkarıp...

Düşman her zaman fırsat kollarmış, rakibin zayıf bir anını yakalamak için. Maalesef bugünlerde ülkemiz aynen bu durumlardan geçiyor. Ülkeyi karıştırmak isteyenler durumdan vazife çıkarıp ortalığı karıştırmaya başladılar yine.

Uzun zamandır pusuda yatıp fırsat kollayan vatan ve millet düşmanları istedikleri fırsatı Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasıyla yakaladılar. Yapılan atamayı bahane edenler ülkeyi bir kere daha ateş çemberinin içine sokmaya çalışıyorlar.

Protesto edilmesi hak ise ehil kişiler aklı selim şekilde daha akıllıca ve daha doğru bir zeminde bunu gerçekleştirirler. Eğitimle alakası olan kişiler tarafından söz sahibi olanlar devreye girer.

Mesele aslında bir üniversite camiasını ve eğitimcileri ilgilendiriyor. Bu konuda söz söylemesi gerekenler belli. Ancak protesto edenlere baktığımızda eğitimle, üniversiteyle uzaktan yakından alakası olmayan kişiler çıkıyor karşımıza.

Protesto için ille de LGBT'li mi olmak gerekir?

Protestocuların kahir ekseriyeti DHKP-C militanları veya LGBT üyeleri.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her gün yeni bir yalan yeni bir tuzak 07 Ocak 2021 | 14 Okunma Ötekileştirmenin abc’si… 04 Ocak 2021 | 158 Okunma İstanbul Sözleşmesi, Kadına Şiddet, Doğu Türkistan ve Kültür ekseninde 2021 beklentileri… 31 Aralık 2020 | 116 Okunma 2020’ye methiye… 28 Aralık 2020 | 34 Okunma Teşekkürler İmamoğlu… 24 Aralık 2020 | 559 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar