Elinde yağlı urgan ile idam sehpasına giden çocuklar…

Akdeniz dalgalarının kıyılarımıza savurduğu bir çocuk vardı ya! Hani adı Aylan bebek. Hepimiz biliyoruz onu. Resim karelerinde ve sosyal medyada gördük.Cumhurbaşkanımız Erdoğan BM'de yaptığı...

Akdeniz dalgalarının kıyılarımıza savurduğu bir çocuk vardı ya! Hani adı Aylan bebek. Hepimiz biliyoruz onu. Resim karelerinde ve sosyal medyada gördük.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan BM'de yaptığı konuşmada gündeme getirdi. Dünya vicdanına bir sesleniş olarak yeniden gündeme getirdi.

Artık sadece ormanları ya da yeşili katletmiyor kendi neslimizi de katlediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini karartıyoruz, geleceğimizin kodları ile oynuyoruz.

Aylan bebeğe dünya sesini çıkarmadı, bu yüzden Erdoğan dünya vicdanına seslendi ve "unutmayın!" dedi.

Fakat biz Aylan bebeği konuşurken son günlerde ülkemizde bir olaya tanıklık ediyoruz. Suriyeli Vail’in intiharı!

Bir çocuk bir yetişkinin dahi senaryolaştırmayacağı bir şekilde nasıl intihar eder? Elinde yağlı urganı ile idam sehpasına onurla yürüdü Vail! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP seçmenine açık mektup… 28 Eylül 2020 | 196 Okunma Bu kadarı da olmuş olamaz değil mi…! 24 Eylül 2020 | 431 Okunma Cumhuriyet Heykel Partisi 21 Eylül 2020 | 170 Okunma Sahi, mesajlar gerçekten dijital mi!? 17 Eylül 2020 | 50 Okunma Zor zamanların insanı olmak… 14 Eylül 2020 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar