Elinde yağlı urgan ile idam sehpasına giden çocuklar…

Akdeniz dalgalarının kıyılarımıza savurduğu bir çocuk vardı ya! Hani adı Aylan bebek. Hepimiz biliyoruz onu. Resim karelerinde ve sosyal medyada gördük.Cumhurbaşkanımız Erdoğan BM'de yaptığı...

Akdeniz dalgalarının kıyılarımıza savurduğu bir çocuk vardı ya! Hani adı Aylan bebek. Hepimiz biliyoruz onu. Resim karelerinde ve sosyal medyada gördük.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan BM'de yaptığı konuşmada gündeme getirdi. Dünya vicdanına bir sesleniş olarak yeniden gündeme getirdi.

Artık sadece ormanları ya da yeşili katletmiyor kendi neslimizi de katlediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini karartıyoruz, geleceğimizin kodları ile oynuyoruz.

Aylan bebeğe dünya sesini çıkarmadı, bu yüzden Erdoğan dünya vicdanına seslendi ve "unutmayın!" dedi.

Fakat biz Aylan bebeği konuşurken son günlerde ülkemizde bir olaya tanıklık ediyoruz. Suriyeli Vail’in intiharı!

Bir çocuk bir yetişkinin dahi senaryolaştırmayacağı bir şekilde nasıl intihar eder? Elinde yağlı urganı ile idam sehpasına onurla yürüdü Vail! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehir ve Doğa katliamı... 17 Ekim 2019 | 2.337 Okunma HEDEF 2021, HEDEF İSTANBUL... 14 Ekim 2019 | 2.872 Okunma Ensar olamadık, bari zebani olmayalım... 10 Ekim 2019 | 2.484 Okunma Elinde yağlı urgan ile idam sehpasına giden çocuklar… 07 Ekim 2019 | 2.301 Okunma Kaşıkçı kâbusu 03 Ekim 2019 | 2.316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar