Dijital çağda din ve dindarlar…

Öyle görülüyor ki dünya yeni bir çağa doğru hızla yol alıyor. Yaşadığımız günler gelecek olan dijital çağın (dijital uygarlık) ayak sesleri veya hazırlıkları.Bu yeni dünyada...

Öyle görülüyor ki dünya yeni bir çağa doğru hızla yol alıyor. Yaşadığımız günler gelecek olan dijital çağın (dijital uygarlık) ayak sesleri veya hazırlıkları.

Bu yeni dünyada ise dine ve dindarlara alan bırakmamak için çalışmalar yapılıyor.

Yaşadığımız ve idrak ettiğimiz bu günler din ve kültürden uzaklaşmanın değil tam tersi din ve kültüre sahip çıkma zamanları.

Koronavirüs bahane edilerek yeni bir çağın hazırlıkları yapılıyor.

Bu yeni dünya (dijital uygarlık) tamamen dijital yaşam üzerine kurulu. İnsanların evine kapandığı -veya kapatıldığı- bu yeni çağda her türlü ihtiyaç dijital ve sanal dünya üzerinde saptanacak.

Eğitimden alışverişe, sağlıktan sosyal yaşama varıncaya kadar her türlü ihtiyaç evden temin edilecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci evliliği niye yapmayalım ki? 04 Haziran 2020 | 16 Okunma Sultan Mehmet’in akledemediği, Başkanın mega projesi… 01 Haziran 2020 | 2.048 Okunma 1000 yıl sürmeyen 28 Şubat ve ebedi sürecek Cehennem… 28 Mayıs 2020 | 2.376 Okunma Kimseler görmesin, kimseler bilmesin… 25 Mayıs 2020 | 2.148 Okunma Turizm Bakanı’nın gafı ve Köy Enstitüleri 21 Mayıs 2020 | 2.970 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar