Bir portrenin ardına gizlenen niyetler ve tuzaklar...

Eyyy algı operasyonu… Sen nelere kadirmişsin…Milletin gözünde kendini sıfırlamış bir siyasetçiyi yeniden ülkenin gündemine allayıp pullayıp getirdin…İnşallah algı operasyonunun hedefinde olanlar...

Eyyy algı operasyonu… Sen nelere kadirmişsin…

Milletin gözünde kendini sıfırlamış bir siyasetçiyi yeniden ülkenin gündemine allayıp pullayıp getirdin…

İnşallah algı operasyonunun hedefinde olanlar bu kalaylamayı yutmazlar da millete kurulan tuzak boşa çıkar…

Ünlü İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinin ardından İstanbul’a gelerek yaptığı üç portreden birisi geçtiğimiz hafta İBB tarafından satın alınarak Türkiye’ye kazandırıldı. En azından merkezde İstanbul genelde Türkiye halkına bunun böyle olduğu algısı işlenmiş oldu.

Portrenin satın alınmasının ardından Belediye Başkanı İmamoğlu için büyük bir algı operasyonu başlatıldı. Çok değil daha birkaç hafta önce Fatih Sultan Mehmet’in kabrine beden dili ile saygısızlığını elleri arkasında göstere göstere giren İmamoğlu bir anda “Osmanlı sevdalısı!” olarak pazarlanmaya başlandı.

Görünen o ki algı operasyonu şimdilik başarıya ulaştı. Milli ve manevi ruhun duygusallığı ile muhafazakâr ve Müslüman kesim de gaflete düşerek paye vermiş oldu. İmamoğlu aleyhine esen rüzgarlar birden onun yelkenlerini şişirmeye başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne olacak bu yetişkinleri hali… 09 Temmuz 2020 | 26 Okunma Reklamlar… 06 Temmuz 2020 | 2.324 Okunma "Adaletsizliği, adaletle yıkmak gerekir." 02 Temmuz 2020 | 2.376 Okunma Bir portrenin ardına gizlenen niyetler ve tuzaklar... 29 Haziran 2020 | 2.846 Okunma Meleklerin cinsiyeti… 25 Haziran 2020 | 2.376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar