Bir milli güvenlik sorunu olarak: Ahlak Yoksunluğu

Yıllardır duya duya aşina olduğumuz bir kavram var: Milli Güvenlik Sorunu.Bu bizim için geçerli olduğu gibi bütün dünya devletleri için de geçerli olan bir kavram. Devletler bu kavram ile varlıklarına kasteden...

Yıllardır duya duya aşina olduğumuz bir kavram var: Milli Güvenlik Sorunu.

Bu bizim için geçerli olduğu gibi bütün dünya devletleri için de geçerli olan bir kavram. Devletler bu kavram ile varlıklarına kasteden düşmanları tanımlarlar.

Genel olarak da bu kavramın içi terörizm, bölücülük, düşman devlet gibi devletin bizzat kendisini hedef alan tehditlerle doldurulur. Oysaki bugün hem ülkemiz için hem de bütün dünya için bir milli güvenlik sorunu haline gelmiş bambaşka bir olgu var karşımızda: “Ahlak yoksunluğu”

Ama benim en büyük tehlike olarak gördüğüm bu yeni olgu ve kavram maalesef dünya ve ülkemizde yeterince algılanabilmiş değil.

Eğer algılanabilmiş olsaydı bugün milli güvenlik sorunu olarak ahlak yoksunluğunu konuşuyor olur, buna karşı neler yapılabileceği, bu tehlike ile nasıl başa çıkılabileceği hakkında tartışmalar yapıyor, fikirler ileri sürüyor olurduk.

Maalesef böyle bir şey söz konusu olmadığı gibi böyle bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzun farkında bile değiliz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki geldin… 15 Nisan 2021 | 59 Okunma El birliği ile helak olmaya güle oynaya gidiyoruz… 12 Nisan 2021 | 604 Okunma Kınamanın bir adım ötesi nedir? 08 Nisan 2021 | 96 Okunma Kafa karışıklığı mı İnanç boşluğu mu? 05 Nisan 2021 | 166 Okunma Varlık ibresi kıbleyi göstermez! 01 Nisan 2021 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar