Aman ha! Bu fırsat kaçmaz!

Bazı şeyler vardır zor zamanlarda kıymeti daha iyi anlaşılır. İnsanın varlıkta değil ama yoklukta ve zorlukta algıları daha iyi çalışır.Olaylara farklı bir pencereden bakar ve farklı bakış...

Bazı şeyler vardır zor zamanlarda kıymeti daha iyi anlaşılır. İnsanın varlıkta değil ama yoklukta ve zorlukta algıları daha iyi çalışır.

Olaylara farklı bir pencereden bakar ve farklı bakış açıları geliştirir. Böyle zamanlarda daha önceden görmediği şeyleri görür, adeta idraki açılır ve yeni bir hayata merhaba der.

Sanırım yarın gece böyle günlerden birisi olacak...

Dünya son altı aydır, ülkemiz ise son üç aydır korona ile yatıp korona ile kalkıyor. Dünyaya yön vermeye çalışan ve burnundan kıl aldırmayan süper güçler adeta sefilleri oynuyor.

Dünyayı şekillendirmeye çalışan devletler, şimdi kendi vatandaşlarına yardım edememenin utancını yaşıyor. Medeni olmakla övünen devletler, bir insanı yaşama bağlayan aletleri kapatmanın acizliğini yaşıyorlar.

Devletler bazında yaşanan bu acziyet fert planında da aynen tezahür ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci evliliği niye yapmayalım ki? 04 Haziran 2020 | 2.958 Okunma Sultan Mehmet’in akledemediği, Başkanın mega projesi… 01 Haziran 2020 | 2.050 Okunma 1000 yıl sürmeyen 28 Şubat ve ebedi sürecek Cehennem… 28 Mayıs 2020 | 2.379 Okunma Kimseler görmesin, kimseler bilmesin… 25 Mayıs 2020 | 2.155 Okunma Turizm Bakanı’nın gafı ve Köy Enstitüleri 21 Mayıs 2020 | 2.974 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar