“Allah” demek suç imiş de haberimiz yokmuş…

Bazen yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede yaşadığımızdan şüphe ediyorum!Bu ülkede bazen İslam’ın açık bir şiarı olan başörtüsü yasaklanıyor, bazen insanlar mübarek...

Bazen yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede yaşadığımızdan şüphe ediyorum!

Bu ülkede bazen İslam’ın açık bir şiarı olan başörtüsü yasaklanıyor, bazen insanlar mübarek ezan sesinden rahatsız olduğunu dile getiriyor bazen de tersine Müslümanların davranışları hiç de İslami kriterlere uymadığı zamanlar oluyor.

Yüzde 99’unun Müslüman olduğu iddia edilen ülkemde ise en son “Allah-u Ekber” demenin adeta bir suç imişcesine muamele gördüğüne de şahit oldum/k maalesef.

Bununla ilgili ilk olay İzmir depremi sonrasında yaşanan arama kurtarma çalışmaları sırasında vuku buldu. Depremin ardından 91 saat geçtikten sonra bir binanın enkazı altında beş yaşındaki bir kız çocuğuna ulaşan ve onun oldukça sağlıklı olduğunu gören arama kurtarma görevlisi şaşkınlığını ve heyecanını “Allah-u Ekber” nidasıyla dile getirdi. Ki bu durumda gösterilebilecek en tabii bir davranıştı bu.

91 saat sonra beş yaşındaki bir kız çocuğuna sağlıklı bir şekilde ulaşabilmek kimi şaşırtmaz ve heyecanlandırmaz ki…

İşte ne olduysa bu andan sonra oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir türlü aile olamadık… 26 Nisan 2021 | 247 Okunma Ruh cephesi unutuldu.. 22 Nisan 2021 | 127 Okunma Kibre yenilen muhafazakârlar… 19 Nisan 2021 | 816 Okunma İyi ki geldin… 15 Nisan 2021 | 95 Okunma El birliği ile helak olmaya güle oynaya gidiyoruz… 12 Nisan 2021 | 611 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar