ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Lawrence Tesettüre bürünmüş!

Yazılarımın takipçilerinin de çok iyi bildiği gibi ümmet ve millet üzerinde oynanan oyunlara sıklıkla dikkat çeker ve dış güçler tarafından sahnelenen projelere celbi nazar eylemeye ziyadesiyle ceht ederim .

Mustafa Sabri Beşer
Mustafa Sabri Beşer İnternethaber
23 Nisan 2018 | 140

Yazılarımın takipçilerinin de çok iyi bildiği gibi ümmet ve millet üzerinde oynanan oyunlara sıklıkla dikkat çeker ve dış güçler tarafından sahnelenen projelere celbi nazar eylemeye ziyadesiyle ceht ederim.

İslam ümmetini ve Türk milletini cepheden yaptığı saldırılarla yenemeyeceklerini anlayan emperyal güçler taktik değiştirerek ümmet ve milleti içeriden yıkmaya çalıştılar. Bunun için de devşirdikleri insanlarla projelerini sahnelemeye başladılar.

Bu projelerden ilkini “ırkçılık” üzerinden kurgulayarak Osmanlı’yı parçaladılar. Bu bağlamda Jön Türkçülük, İslamcılık ve benzeri ayrıştırma araçlarını kullanarak ümmetin adeta mezarını kazdılar.

Daha sonra mezhepçilik projesini üzerinden ayrıştırmayı derinleştirdiler. Ortaya o kadar çok mezhep ve tarikat çıkardılar ki ümmetin bir araya gelmesini engellediler.

Arabistanlı Lawrence bir başka projeydi mesela. Hedef, Araplara kendini sevdirmek, onlardan birisiymiş gibi davranmak ve Osmanlı’ya başkaldırmalarını sağlamaktı.

Projelerin sadece ismini sıralamaya kalksak bu köşe yetersiz kalır. Ancak en hazini bu değildi. En hazini tüm bu projelerin başarıya ulaşmasıydı. Cepheden saldırılarla yenemedikleri Müslümanları proje oyunlar ve insanlarla parçaladılar ve tarumar ettiler.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER