ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Partilileri bekleyen tehlike: Atatürkçüleşme

Son zamanlarda “ne oluyoruz” diye afalladığımız, “bu gidişat nereye” diye sorguladığımız ve sonuçlarından dehşete düşebileceğimiz bir dizi olay yaşıyoruz .

Mustafa Sabri Beşer
Mustafa Sabri Beşer İnternethaber
14 Eylül 2017 | 362

Son zamanlarda “ne oluyoruz” diye afalladığımız, “bu gidişat nereye” diye sorguladığımız ve sonuçlarından dehşete düşebileceğimiz bir dizi olay yaşıyoruz. İnşallah bu tehlikeli gidişat korkutan boyutlara varmadan son bulur…

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın heykel ve büstlerinin yapılmasından bahsediyorum. Ülkenin değişik yerlerinde genellikle teşkilatlar ya da köşe kapma sevdasında olan “reisçiler” tarafından da hoş görülen bir heykel furyası başladı birdenbire.

Yıllarca heykellere karşı durmuş, Atatürk büstlerine yapılan saygı duruşlarını eleştirmiş ve putçulukla suçlamış İslami kesimin bu furyaya kendini kaptırması endişe verici.

Allah’tan Cumhurbaşkanımız Erdoğan nefsine yenik düşmeyerek “Benim heykellerimi yapmayın” uyarısında bulundu. Böylece birçok insanın gururunu okşayacak, nefsine yenik düşmesini sağlayacak büyük bir tuzağın önünü almış oldu. Ve bu davranışı ile neden çok sevildiğinin samimiyetini göstermiş oldu.

ATATÜRKÇÜLEŞME TEHLİKESİ!

Burada herkesin başını ellerinin arasına alması ve ciddi bir muhasebeden geçirmesi gerekiyor. Özellikle teşkilat mensuplarının.

Devamını Oku