Karal ile Sarıtaş

Cevdet Karal’ın gelincikli kitabı (Sevgililer ve bir daha sevemeyecekler için küçük şiirler ve diğerleri, Everest Yay., Ekim 2019) hakkında bir münekkit edası ile konuşmak istemiyorum. Bu şiirler için bir sıfat...

Cevdet Karal’ın gelincikli kitabı (Sevgililer ve bir daha sevemeyecekler için küçük şiirler ve diğerleri, Everest Yay., Ekim 2019) hakkında bir münekkit edası ile konuşmak istemiyorum. Bu şiirler için bir sıfat arıyorum.

Okurları ferah-feza’ya götürüyor. İster musiki, ister ferahlık, ister feza, kanatlanmak isteyen, baharı ve sonbaharı beklemekten yorulan, açsın bir Mesnevî falı gibi bir sayfasını baksın kaderinin cilvelerine.

Orada topraktan utanarak çıkan çimen uçları, patlamaya ramak kalmış tomurcuk, yağmur değil damla, deniz değil dalga, fidan değil fide, kedicik, süt kokusu ve bir dağın dumanını bulacak.

Adına kapılanlar bu narin kitabı yağmalayabilir. Tvit atarlar en azından. Hani bir attım sendeledi, bi da çaktım geberdi gibi hoyratlıklar.

Sonunda aradığım sıfat çıkageldi.

Dikkat: Kırılabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ey omzumun üstünde oturan melek 11 Aralık 2019 | 130 Okunma Çağla’dan Tamga’ya 04 Aralık 2019 | 143 Okunma Bekleyin! Biz de bekliyoruz! 27 Kasım 2019 | 66 Okunma Karal ile Sarıtaş 20 Kasım 2019 | 41 Okunma Susuz olmaz, havasız asla! 13 Kasım 2019 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar