Bir avuç toprak

Oturduğumuz evin yanındaki büyük ve boş arsaya devasa bir bina inşa edildi.İki yüksek rezidans, otel, alt kat bir alışveriş merkezi, havuz, süs bitkileri ve her yer beton. Beton zeminde granit kayalar. Her bina insanın...

Oturduğumuz evin yanındaki büyük ve boş arsaya devasa bir bina inşa edildi.

İki yüksek rezidans, otel, alt kat bir alışveriş merkezi, havuz, süs bitkileri ve her yer beton. Beton zeminde granit kayalar. Her bina insanın üstüne üstüne geliyor. İkisi de birer ejderha.

Mimarlar, peyzaj ustaları bu korkuyu, bu baskıyı kırmak, insanlara biraz olsun ferahlık vermek için alış-veriş merkezinin üzerini çimenler, çiçekler, bodur ağaçlar ile süslediler. Gören kişi orada bir avuç toprak var sanacak, orayı gerçek bir bahçeymiş diye kabul edecek.

Acaba eder mi?

Beton ve çelik karşısında aciz kalan insan kendi yarattığı canavarın şerrinden kaçmak için her türlü yalana inanmak ihtiyacındadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Su’dan sözler 27 Ekim 2021 | 188 Okunma Kuruyan sulak alanlar ile göllerimiz 20 Ekim 2021 | 138 Okunma Yarın diye bir şey yok-II 13 Ekim 2021 | 279 Okunma Yarın diye bir şey yok - 1 06 Ekim 2021 | 296 Okunma Adını koyalım-III 29 Eylül 2021 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar