Yoongi duyar da üzülür mü? Sanmıyorum…

İzmir Ödemiş’te 15 yaşındaki Buse Melisa K. emekli astsubay babası Özay K.’nin beylik tabancasıyla canına kıydı.Genç kızın sosyal medya hesaplarındaki mesajları, babasının baskısıyla...

İzmir Ödemiş’te 15 yaşındaki Buse Melisa K. emekli astsubay babası Özay K.’nin beylik tabancasıyla canına kıydı.

Genç kızın sosyal medya hesaplarındaki mesajları, babasının baskısıyla intihar ettiğinin göstergesi. Baba Özay K., ‘intihara sürükleme’ suçlamasıyla tutuksuz yargılanıyor.

İntihar haberlerinin, ‘kötü’ ve ‘acı’ olarak etiketlense bile ‘akla getirici’ bir yönü olduğu çok sayıda bilimsel araştırmayla ortaya konuldu.

O yüzden yıllar önce Türk basınında alınmış ‘zımni karar’a uyarak, AKŞAM intihar haberlerine yer vermemeyi tercih ediyor.

Ancak Melisa’nın durumu bir istisna.

Babasını sorumlu tuttuğu mesajlar, sadece suç soruşturması açısından önemli değil, toplumsal olarak hepimizin ve kurumsal olarak kamunun dikkatini çekmeyi gerektiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demek işler böyle yürüyormuş 25 Eylül 2020 | 527 Okunma TikTok yasaklanınca neden sorun olmuyor? 22 Eylül 2020 | 299 Okunma Ya eski düzen ve çatışma ya da yeni bir dünya... 18 Eylül 2020 | 291 Okunma Bursa'nın içinden yeni bir ‘eski Bursa' doğuyor 15 Eylül 2020 | 202 Okunma Macron'u Fransızlardan ayırmak daha kolay 11 Eylül 2020 | 2.444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar