Ya eski düzen ve çatışma ya da yeni bir dünya...

AB Güvenlik ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, hafta başında Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye-Yunanistan gerginliğinin diyalogla çözümü için destek istedi. Borrel’in konuşmasının tam...

AB Güvenlik ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, hafta başında Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye-Yunanistan gerginliğinin diyalogla çözümü için destek istedi.

Borrel’in konuşmasının tam metnine baktım.

Rusya, Türkiye ve Çin gibi eski büyük imparatorluklarının geri döndüğünü, çevrelerinden başlayarak küresel bir yaklaşımla ‘iklimi değiştirmeye başladıklarını’ söyledi.

Bu bağlamda Türkiye ile ilişkilerin ‘tarihi bir dönüm noktasında’ olduğuna işaret etti.

Avrupa parlamenterlerine ve liderlerine önce ‘gerilimi azaltma, diyalog ve müzakere dönemini başlatma’ ve kalıcı olarak da ‘karşılıklı çıkarlara saygı duyan ve değerlere dayanan bir ortaklık gündemine sabitlenmiş sağlam bir ilişki’ önerdi.

Bu doğru;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstifa bugün tercih, yarın zorunluluk 16 Ekim 2020 | 940 Okunma Azerbaycan başarırsa... 13 Ekim 2020 | 3.414 Okunma Asgari dürüstlük bile umut verici 09 Ekim 2020 | 161 Okunma Koronavirüsle mücadelenin cep telefonuyla ne ilgisi var?! 06 Ekim 2020 | 2.509 Okunma Sosyal medya devleri Türkiye'ye temsilci atayacak mı? 02 Ekim 2020 | 2.616 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar