Ukrayna'nın bir şansı var: Erdoğan

Sovyetler Birliği'nin sözüm ona 'sosyalist' yönetimlerinin en önemli işlerinden biri, bütün cumhuriyetlerde Rus nüfusu artırmaktı.Bugün Ukrayna'nın Kırım yarımadasının Rusya tarafından ahlakı ve...

Sovyetler Birliği'nin sözüm ona 'sosyalist' yönetimlerinin en önemli işlerinden biri, bütün cumhuriyetlerde Rus nüfusu artırmaktı.

Bugün Ukrayna'nın Kırım yarımadasının Rusya tarafından ahlakı ve doğusunda Donbass bölgesi sorununun arkasında da bu var.

Kırım'da çoğunluğu oluşturan Tatar Türk nüfusu sürgünlerle dağıtılırken, yerine Rus nüfus yerleştirilmişti; aynı şey Donbas için de geçerli.

Ve bugünkü Rusya, Sovyetler'in yerleştirdiği Rus nüfus üzerinde 'nüfuz' kullanarak yeni sonuçlar elde etmeyi sürdürüyor.

Sovyetler'in dağılmasından sonra ilk 15 yıl boyunca Batı, Rusya'daki krizlerden yararlanarak eski Sovyet cumhuriyetlerini kendi tarafına çekti, AB ve NATO üyesi yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ukrayna'nın bir şansı var: Erdoğan 13 Nisan 2021 | 9 Okunma Michel'in Von der Leyen'e çalımı 09 Nisan 2021 | 240 Okunma Biz saldıralım ama siz mağdur olmayın! 07 Nisan 2021 | 433 Okunma Psikolojide ‘yansıtma' / Ha ziraatçi ha amiral! 06 Nisan 2021 | 201 Okunma Sinyalizasyon sistemi! 05 Nisan 2021 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar