Türkiye'nin güvenliği NATO'nun güvenliğidir

Birkaç gündür, ABD'nin, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarına 'yol verdiği' yorumlarını okuyorum.Yorumların kaynağı, ABD ve Rusya'dan gelen ilk açıklamalarda...

Birkaç gündür, ABD'nin, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarına 'yol verdiği' yorumlarını okuyorum.

Yorumların kaynağı, ABD ve Rusya'dan gelen ilk açıklamalarda 'Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları'na destek vermeleriydi.

Önceki sınır ötesi operasyon ve harekatlarda, ABD 'yönetim düzeyinde' kaygı, endişe ve tepki belirten açıklamalar yapardı.

Bu kez 'biraz' farklı bir dil kullanıldı.

Buna karşılık;

ABD'de Türkiye karşıtlığı ve YPG, FETÖ, Yunanistan yanlılığıyla tanınan kimi eylemci senatörler de sosyal medyadan 'hükümetlerini eleştiren' açıklamalar yayınladılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP sıtmaya razı oldu, Özdağ'la aynı adaya oy istedi 26 Mayıs 2023 | 245 Okunma Türk'ün anlamını daraltmayalım, yeter… 23 Mayıs 2023 | 326 Okunma Kılıçdaroğlu CHP'yi Zafer'e taşıdı! 19 Mayıs 2023 | 2.270 Okunma Gençlere karşı ‘üçkağıt' yapılmaz 17 Mayıs 2023 | 275 Okunma Anadolu Ajansı, seçim sonuçlarını nasıl veriyor? 16 Mayıs 2023 | 502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar