Türkiye'nin güvenliği NATO'nun güvenliğidir

Birkaç gündür, ABD'nin, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarına 'yol verdiği' yorumlarını okuyorum.Yorumların kaynağı, ABD ve Rusya'dan gelen ilk açıklamalarda...

Birkaç gündür, ABD'nin, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarına 'yol verdiği' yorumlarını okuyorum.

Yorumların kaynağı, ABD ve Rusya'dan gelen ilk açıklamalarda 'Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları'na destek vermeleriydi.

Önceki sınır ötesi operasyon ve harekatlarda, ABD 'yönetim düzeyinde' kaygı, endişe ve tepki belirten açıklamalar yapardı.

Bu kez 'biraz' farklı bir dil kullanıldı.

Buna karşılık;

ABD'de Türkiye karşıtlığı ve YPG, FETÖ, Yunanistan yanlılığıyla tanınan kimi eylemci senatörler de sosyal medyadan 'hükümetlerini eleştiren' açıklamalar yayınladılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin ‘merkez'liği İtalya'dan görünüyor 09 Aralık 2022 | 255 Okunma ABD'li vizyoncu ve ‘yapılmışın' vizyonu! 06 Aralık 2022 | 322 Okunma Altılı Masa'nın ‘güçlendirilmiş vesayet sistemi' 02 Aralık 2022 | 176 Okunma Avrupa'dan alınacak dersler 29 Kasım 2022 | 321 Okunma Türkiye'nin güvenliği NATO'nun güvenliğidir 25 Kasım 2022 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar