Prof. Erbaş Miraç gecesi Kudüs'te olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika'da üç ülkeyi (Demokratik Kongo, Senegal ve Gine Bissau) kapsayan gezisi, çok yönlü dış politikasının bir göstergesi.Erdoğan, son üç haftada gerilimin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika'da üç ülkeyi (Demokratik Kongo, Senegal ve Gine Bissau) kapsayan gezisi, çok yönlü dış politikasının bir göstergesi.

Erdoğan, son üç haftada gerilimin yükseldiği Ukrayna'ya gitti, Devlet Başkanı Zelenski ile görüştü; ardından Rusya Lideri Putin'le, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefon görüşmesi yaptı, arabuluculuk diplomasisi yürüttü; aynı hafta BAE'yi ziyaret etti; İsrail ve Filistin'e heyet gönderdi.

Bu haftanın ilk üç gününü de Afrika'da geçirecek.

Uçakta gazetecilerle ayak üstü sohbet ederken görebildiğim kadarıyla Allah bir kolaylığını veriyor.

Zira Erdoğan, ne son iki haftanın yoğunluğunun ne de geçen hafta atlattığı Kovid/Omicron hastalığının izlerini taşıyordu.

Aksine hemen herkese bir espriyle takıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boyunuzun ölçüsünü alırlarsa ceketi dışarıdan dikerler 31 Ocak 2023 | 393 Okunma Paçacı, istifa etmek üzere konuşmuş 27 Ocak 2023 | 974 Okunma CHP, HDP'yi taşıma görevinden alındı mı? 17 Ocak 2023 | 316 Okunma Teröristin cirit attığı ülke NATO üyesi olamaz 13 Ocak 2023 | 229 Okunma Türk'le ne derdiniz var? 06 Ocak 2023 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar