Oy beklediğiniz seçmene böyle mi gidersiniz?

İyi Parti (İP) Genel Başkanı Meral Akşener, salı günü partisinin TBMM grubunda, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına değinirken, Başbakan Binyamin Netanyahu için 'Bir anlamda Erdoğan'ın...

İyi Parti (İP) Genel Başkanı Meral Akşener, salı günü partisinin TBMM grubunda, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına değinirken, Başbakan Binyamin Netanyahu için 'Bir anlamda Erdoğan'ın İsrail versiyonu' ifadesini araya sıkıştırdı.

Sonra da, Ankara'nın İsrail'i caydıracak, Filistinlilerin hayatını iyileştirecek somut tek bir adım atmadığını iddia etti.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'da namaz kılan Filistinlilere aşırı güçle müdahale etmeye başladığı andan itibaren, bunun Gazze tarafından bir misillemeye dönüşmemesi ve İsrail'in de bunu bahane ederek sivillere ordu gücüyle saldırmaması için en az 20 ülkenin lideriyle görüştü.

Erdoğan, 2018 tarihli BM kararına dayanarak Filistinlilerin korunması için bir 'uluslararası güç' oluşturması teklifini dünyaya duyurdu.

O karar da, yine Erdoğan'ın girişimiyle Türkiye'nin Yemen'le birlikte verdiği teklif ve yürüttüğü diplomasi sonucu BM'de kabul edilmişti.

Dış

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhaneti püskürten kahramanlara saygı erdemdir 15 Temmuz 2021 | 96 Okunma “HDP'yi küstürmemek, İyi Parti'yi ikna etmek” 09 Temmuz 2021 | 4.610 Okunma Başkan'ın adamları pazarlık malzemesi üretiyor 06 Temmuz 2021 | 175 Okunma Evet, sizden adam olmaz! 15 Haziran 2021 | 3.397 Okunma Salgından çıkışta ışık göründü 08 Haziran 2021 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar