‘Önce silahlarınızı yavaşça yere bırakın…'

SWOT Analizi, 'güçlü ve zayıf yönleri belirlemek, fırsat ve tehditleri saptamak' için kullanılan bir tekniktir. Adını da bu kelimelerin İngilizce baş harflerinden alır. Devletler, şirketler, projeler hatta kişiler...

SWOT Analizi, 'güçlü ve zayıf yönleri belirlemek, fırsat ve tehditleri saptamak' için kullanılan bir tekniktir. Adını da bu kelimelerin İngilizce baş harflerinden alır.

Devletler, şirketler, projeler hatta kişiler için de kullanılır.

Rakibinin zayıf yönlerini öne çıkaran ve güçlü yönlerini kullanmasını baskılayan kazanır!

ABD ve Avrupa'da politik karar vericiler üzerinde de etkili bazı kuruluşların Türkiye'ye ilişkin makalelerinden özet alıntılar çıkardım:

ABD merkezli Atlantic Council savunma dergisinin Aralık 2022 sayısı:

Türkiye, sert gücün küresel geçerli para birimi olduğunu öğreniyor: Savunma diplomasisi Ankara'nın uluslararası alanda statüsünü yükseltiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP sıtmaya razı oldu, Özdağ'la aynı adaya oy istedi 26 Mayıs 2023 | 207 Okunma Türk'ün anlamını daraltmayalım, yeter… 23 Mayıs 2023 | 286 Okunma Kılıçdaroğlu CHP'yi Zafer'e taşıdı! 19 Mayıs 2023 | 2.183 Okunma Gençlere karşı ‘üçkağıt' yapılmaz 17 Mayıs 2023 | 237 Okunma Anadolu Ajansı, seçim sonuçlarını nasıl veriyor? 16 Mayıs 2023 | 463 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar