Michel'in Von der Leyen'e çalımı

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Ankara ziyareti, AB içinde kriz çıkardı.Michel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki koltuğa otururken, Von der Leyen ayakta...

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Ankara ziyareti, AB içinde kriz çıkardı.

Michel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki koltuğa otururken, Von der Leyen ayakta kaldı ve şaşkınlığı yüzüne vurdu.

Avrupa medyası ve siyasetçileri, önyargılarını açığa vurmakta gecikmedi. Görüntüler üzerinden, 'Türk protokolü kriz çıkardı. Kadın başkanı Erdoğan'ın yanına oturtmadı' dediler. 'Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle kadın haklarının gündemde olduğu bir süreçte bunun yaşandığı' üzerinde durdular.

ABD basını da arkalarına eklendi; Washington Post, 'Kadına sandalye verilmedi' başlığını kullandı.

Von der Leyen'in sözcüsü Eric Mamer, 'eşit statü protokolü uygulanması gerektiğini' savundu, üstüne Komisyon'dan Ankara'ya mesaj gönderilerek 'rahatsızlık' dile getirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikan-Alman Marshall Fonu ne diyor? 06 Mayıs 2021 | 143 Okunma Kıbrıs'ta bu kez gerçekten tarih değişebilir 30 Nisan 2021 | 383 Okunma Bir kitap bin ders… 27 Nisan 2021 | 399 Okunma Ne bekliyordunuz ki… 26 Nisan 2021 | 241 Okunma ‘Hepimiz öldük tek babamı gömdüler' 23 Nisan 2021 | 852 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar