‘Maske, mesafe, temizlik'le bakın neler kazanırız

Trilyon dolarlık ‘dev-letler’, gözle görünmeyen bir virüse karşı aşı veya ilaç geliştiremedi. Henüz... Fakat virüse karşı, trilyon dolar ve yüksek teknoloji gerektirmeyen tek ve en etkili yöntem...

Trilyon dolarlık ‘dev-letler’, gözle görünmeyen bir virüse karşı aşı veya ilaç geliştiremedi.

Henüz...

Fakat virüse karşı, trilyon dolar ve yüksek teknoloji gerektirmeyen tek ve en etkili yöntem bugün için ‘halkların’ elinde:

Maske, mesafe ve temizlik...

Aşı veya koronavirüsü sıradan grip gibi tedavi edebilecek etkili bir ilaç bulunana kadar; koronavirüsten korunma tedbirlerini en iyi uygulayan milletler, devletlerini koronavirüs sonrası dünyanın yıldızı yapacaklar.

Koronavirüs, dünya ekonomisini ve dolayısıyla siyasetini belirleyen ABD, Avrupa, Çin ve Hindistan’a son yüz yılın en büyük darbesini vurdu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Maske, mesafe, temizlik'le bakın neler kazanırız 31 Temmuz 2020 | 51 Okunma Ayasofya'da hoparlöre ihtiyaç yokmuş, diğerlerinde de... 28 Temmuz 2020 | 423 Okunma Ayasofya-i Kebir Camii bütün haşmetiyle -artık- gülüyor 24 Temmuz 2020 | 2.323 Okunma Kadına erkek şiddeti ve feodal baskı 21 Temmuz 2020 | 2.174 Okunma ‘Şansölye basını' rahatsız olmuş! 03 Temmuz 2020 | 2.528 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar