Manhattan siluetinde Türk imzası

New York'taki Türk Evi, Türkiye'nin bölgesel ve küresel yerini göstermesi açısından son derece önemli bir simgesel bina. Bu ifade, açılışta konuştuğum Dışişleri Bakanı Mevlüt...

New York'taki Türk Evi, Türkiye'nin bölgesel ve küresel yerini göstermesi açısından son derece önemli bir simgesel bina.

Bu ifade, açılışta konuştuğum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ait.

Temeli atıldıktan sonra 4 yıl gibi kısa bir zamanda tamamlanması büyük bir başarı. Birleşmiş Milletler'in tam karşısında, New York eyaletinin merkezi Manhattan siluetinde yer bulan ikonik binalardan biri.

Türk Evi'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için de bir kat ayrıldı. KKTC yetkilileri de BM nezdindeki bütün temaslarını buradan yürütebilecekler. Açılışta görüştüğüm KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bunun kendileri için büyük bir imkan ve motivasyon olduğuna işaret etti.

Sadece KKTC değil, çok sayıda toplantı ve konferans salonları ile başta Türk ve akraba topluluklarının bulunduğu ülkeler olmak üzere, BM'de temsil edilen 168 ülkeye de açık olacak Türk Evi.

Görüştüğüm Dışişleri yetkilileri, çeşitli organizasyonlar için otel otel gezerek salon kiral

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haber maaş değil, sahtekarlık ve yüzsüzlük 16 Ekim 2021 | 285 Okunma ABD'nin son Şam Büyükelçisi'ni dinleyin 15 Ekim 2021 | 880 Okunma Korku siyaseti, müjde siyaseti 12 Ekim 2021 | 1.628 Okunma CHP ‘denetim'den ‘müdahale'ye geçti, ‘kahverengi gömlekliler' sistemine mi gidiyor? 08 Ekim 2021 | 1.719 Okunma Açık Görüş'teki ‘uyandıran' ve ‘uyaran' iki yazı 05 Ekim 2021 | 1.495 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar