Kovid ve Rusya dünyayı değiştiriyor

Önceki gün AKŞAM'da manşet yaptık. AB, tüm ülkeleri kapsayan 'Avrupa'nın geleceği' konferanslarıyla, Avrupalıların durum tespiti ve gelecek beklentilerini topladı. Konferansları Avrupa Parlamentosu adına denetleyen eski...

Önceki gün AKŞAM'da manşet yaptık.

AB, tüm ülkeleri kapsayan 'Avrupa'nın geleceği' konferanslarıyla, Avrupalıların durum tespiti ve gelecek beklentilerini topladı.

Konferansları Avrupa Parlamentosu adına denetleyen eski Belçika Başbakanı ve AP'deki Liberaller ve Demokratlar İttifakı grup başkanı Guy Verhofstadt, Euronews'a verdiği röportajda, Kovid-19 salgını ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin Avrupa Birliği'ni yapısal değişime zorladığını anlattı.

Üç başlık önemli:

AB'de kararların oybirliği ile alınması kuralı değişmeli, bu AB'yi yavaşlatıyor, basit ve nitelikli çoğunlukla karar alınabilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demirbaş'ın şımarık torunları 17 Mayıs 2022 | 440 Okunma Önce NATO ‘terör' konusunda bir karar verecek 14 Mayıs 2022 | 116 Okunma ABD İran ve KYB'nin PKK ilişkisini nasıl keşfetti? 13 Mayıs 2022 | 392 Okunma Kibirde yarışanlar ‘tuvalet terliği'nde birleşir mi? 10 Mayıs 2022 | 499 Okunma Bu özgüveni nereden alıyoruz? 07 Mayıs 2022 | 178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar