Kovid ve Rusya dünyayı değiştiriyor

Önceki gün AKŞAM'da manşet yaptık. AB, tüm ülkeleri kapsayan 'Avrupa'nın geleceği' konferanslarıyla, Avrupalıların durum tespiti ve gelecek beklentilerini topladı. Konferansları Avrupa Parlamentosu adına denetleyen eski...

Önceki gün AKŞAM'da manşet yaptık.

AB, tüm ülkeleri kapsayan 'Avrupa'nın geleceği' konferanslarıyla, Avrupalıların durum tespiti ve gelecek beklentilerini topladı.

Konferansları Avrupa Parlamentosu adına denetleyen eski Belçika Başbakanı ve AP'deki Liberaller ve Demokratlar İttifakı grup başkanı Guy Verhofstadt, Euronews'a verdiği röportajda, Kovid-19 salgını ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin Avrupa Birliği'ni yapısal değişime zorladığını anlattı.

Üç başlık önemli:

AB'de kararların oybirliği ile alınması kuralı değişmeli, bu AB'yi yavaşlatıyor, basit ve nitelikli çoğunlukla karar alınabilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'li vizyoncu ve ‘yapılmışın' vizyonu! 06 Aralık 2022 | 51 Okunma Altılı Masa'nın ‘güçlendirilmiş vesayet sistemi' 02 Aralık 2022 | 174 Okunma Avrupa'dan alınacak dersler 29 Kasım 2022 | 319 Okunma Türkiye'nin güvenliği NATO'nun güvenliğidir 25 Kasım 2022 | 96 Okunma G20 Bali Bildirgesi'nde Türk uzlaşması 18 Kasım 2022 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar