İş ve meslek örgütleri 'pekiyi' değil ama geçer not aldı

Koronavirüs salgınını fırsat bilerek saklanabilir gıda ürünleri, kolonya, maske, dezenfektan, vitamin ve vücut direncini güçlendirici gıda destek ürünlerine ‘10 kat’ zam yapan ‘çakallara'karşı AKŞAM’da tam bir ‘kampanya’ yürüttük.

Özellikle internet satış portallarındaki akıl almaz fiyat farklarını ilk günden itibaren haberleştirdik.

Başta TOBB ve TESK olmak üzere, makarnacıdan bakliyatçıya kadar iş örgütleri, “Stok ve üretimde sorun yok, toptan fiyatta artış yok; fahiş fiyatlara itibar etmeyin, alışveriş çılgınlığına girmeyin” açıklaması yaptı; fırsatçı üyelerini belirleme ve cezalandırma mekanizmalarını işletti.

İnternet alışveriş portalları, ‘kazıkçı, fırsatçı’ durumuna düşmemek için sitelerindeki ‘üye satıcıların’ fahiş fiyatlı ürün satışlarını durdurdular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'li vizyoncu ve ‘yapılmışın' vizyonu! 06 Aralık 2022 | 213 Okunma Altılı Masa'nın ‘güçlendirilmiş vesayet sistemi' 02 Aralık 2022 | 174 Okunma Avrupa'dan alınacak dersler 29 Kasım 2022 | 319 Okunma Türkiye'nin güvenliği NATO'nun güvenliğidir 25 Kasım 2022 | 96 Okunma G20 Bali Bildirgesi'nde Türk uzlaşması 18 Kasım 2022 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar