İş ve meslek örgütleri 'pekiyi' değil ama geçer not aldı

Koronavirüs salgınını fırsat bilerek saklanabilir gıda ürünleri, kolonya, maske, dezenfektan, vitamin ve vücut direncini güçlendirici gıda destek ürünlerine ‘10 kat’ zam yapan ‘çakallara'karşı AKŞAM’da tam bir ‘kampanya’ yürüttük.

Özellikle internet satış portallarındaki akıl almaz fiyat farklarını ilk günden itibaren haberleştirdik.

Başta TOBB ve TESK olmak üzere, makarnacıdan bakliyatçıya kadar iş örgütleri, “Stok ve üretimde sorun yok, toptan fiyatta artış yok; fahiş fiyatlara itibar etmeyin, alışveriş çılgınlığına girmeyin” açıklaması yaptı; fırsatçı üyelerini belirleme ve cezalandırma mekanizmalarını işletti.

İnternet alışveriş portalları, ‘kazıkçı, fırsatçı’ durumuna düşmemek için sitelerindeki ‘üye satıcıların’ fahiş fiyatlı ürün satışlarını durdurdular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP sıtmaya razı oldu, Özdağ'la aynı adaya oy istedi 26 Mayıs 2023 | 245 Okunma Türk'ün anlamını daraltmayalım, yeter… 23 Mayıs 2023 | 324 Okunma Kılıçdaroğlu CHP'yi Zafer'e taşıdı! 19 Mayıs 2023 | 2.270 Okunma Gençlere karşı ‘üçkağıt' yapılmaz 17 Mayıs 2023 | 275 Okunma Anadolu Ajansı, seçim sonuçlarını nasıl veriyor? 16 Mayıs 2023 | 502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar