Fransız gazeteciden Macron'a 8 öneri

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, daha önce Türk donanmasını NATO ya şikayet etmiş, ancak sadece İttifak’ı değil, Fransız halkını da haklılığına ikna edememişti. Görünen o ki...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, daha önce Türk donanmasını NATO ya şikayet etmiş, ancak sadece İttifak’ı değil, Fransız halkını da haklılığına ikna edememişti.

Görünen o ki, önceki gün “Doğu Akdeniz’deki durum endişe verici. Türkiye’nin petrol arama konusundaki tek taraflı kararları gerginliğe neden oluyor. Komşu ülkeler ve NATO müttefikleri arasında barışçıl bir diyaloğa izin vermek için bunların sona ermesi gerekir” sözleri de kendi halkını ikna etmemiş.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Akdeniz ülkeleri bir araya gelelim, sorunları çözelim” çağrısını dikkate almamasından olabilir mi?

Evet, biraz bundan.

Zira Erdoğan’ın bu çağrısı ‘haberi doğru verme’ ilkesine sahip olan Avrupa medyasında yer buldu.

İkinci neden ise Macron’un Fransa’yı darbeci Sisi rejimi ve BAE’nin karanlık veliahtı ile ‘müttefik’

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya eski düzen ve çatışma ya da yeni bir dünya... 18 Eylül 2020 | 289 Okunma Bursa'nın içinden yeni bir ‘eski Bursa' doğuyor 15 Eylül 2020 | 200 Okunma Macron'u Fransızlardan ayırmak daha kolay 11 Eylül 2020 | 2.444 Okunma Yoongi duyar da üzülür mü? Sanmıyorum… 08 Eylül 2020 | 2.269 Okunma Figaro'nun düğümü 04 Eylül 2020 | 2.400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar