'Eşinin tiyatroya gelmesi' için neden Kemal Bey arandı?

Bu bir kulis bilgisi değil.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24 haber sitesini ziyaretinde açıkladı, oradan okudum.  Kılıçdaroğlu, eşi Selvi...

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun, tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazılarından sahneye konulan ‘okuma tiyatrosu’nu izlemeye gitmesine ilişkin soruyu da cevaplamış. 

Tiyatroya, Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan da birlikte gitmişti. 

Kılıçdaroğlu, ‘tiyatroya gidiş’ öyküsünü şöyle anlatmış: “Başak Hanım (Demirtaş) ‘Selahattin Bey’in kitabı sahneye konacak, eşiniz katılmayı düşünür mü’ diye aradı. Biz de ‘niye olmasın’ dedik. Eşim de tesadüfen İstanbul’daydı, gitti.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeşilay'a bilgi almaya gittim, bir dünya laf işittim! 28 Şubat 2020 | 2.768 Okunma Almanya ırkçılıkla mücadelede Türkiye ile çalışmalı 25 Şubat 2020 | 2.230 Okunma Ah Katyuşa!.. 23 Şubat 2020 | 227 Okunma RAND raporuna dair edindiğim bilgiler 21 Şubat 2020 | 513 Okunma Siemens, Crypto, şimdi de Philips!.. Sırada kim var? 18 Şubat 2020 | 650 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum