Erdoğan'ın 4 mesajı üzerine...

Kanımca Erdoğan da, bu dönemde bir ‘yeni uzlaşma’nın ortaya çıkabileceğini düşünüyor. Ve Türkiye’nin ‘adil’ çözüm’e dayalı tavrını en önce, en açık ve en samimi biçimde ortaya koyuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmayı dün AKŞAM’da ‘Dünyaya 4 mesaj’ diye manşet yaptık.

Erdoğan ABD’ye, “Seçimlerin ardından, bölgemizde ortaya çıkan belirsizliği ortadan kaldırmak için diplomasi ve uzlaşma kanallarının sonuna kadar açılması” çağrısı yaptı.

AB’ye “Doğu Akdeniz’de Yunan ve Rum tarafını şımartmaktan vazgeçin, hakkaniyete dayalı bir anlaşma yapabiliriz; bu AB’nin kendi içinde yaşadığı krizi de çözer” mesajı verdi.

İsim vermeden, “Halklarını kardeş, kendilerini dost gördüğümüz tüm bölge devletleriyle, yeni dönemi birlikte kurmak istiyoruz. Kimseye karşı ön yargımız, husumetimiz yok” dedi; ki kanımca bu mesaj ‘sırasıyla’ Suudi Arabistan, Mısır ve BAE’ye; hatta İsrail’e yönelikti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın çizdiği ‘şarlatan' portresi 01 Aralık 2020 | 100 Okunma Biden'ın Venezuela politikasına bakacağım! 27 Kasım 2020 | 183 Okunma CHP Biden'dan ‘Marshall yardımı' beklerken… 24 Kasım 2020 | 270 Okunma Ya bir de yangına körükle gelenleriniz, uzaktan davul çalanlarınız olsa... 17 Kasım 2020 | 208 Okunma Ah! Ahmet abi... 15 Kasım 2020 | 476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar