Dinlediğiniz, okuduğunuz, takip ettiğiniz 'uzman' aslında kim?

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; “Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” Ki, okuyucu ona göre...

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; 

“Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” 

Ki, okuyucu ona göre değerlendirsin. 

Alman resmi haber kanallarından Deutsche Welle, ülkedeki gazeteci (!) FETÖ’cülerle ilgili bir haberinde bunun örneğini görmüştüm. 

DW, bu FETÖ’cülerin kendi yayın organlarını kapattıktan sonra Alman yayın kuruluşlarına “Fetullah iyi Erdoğan kötü” mesajlı içerikler sağladıklarını, ancak bu kuruluşların, “bu kişilerin daha önce FETÖ bağlantılı kurumlarda çalıştıklarını okuyucularına bildirmediğini”vurgulamıştı haberinde. 

Alman okuyucular, Türkiye karşıtı haberleri ‘gazetecilerin’ yazdığını sanıyordu! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dr. Mehmet Öz'ün hakkını yemeyelim 17 Ocak 2020 | 2.423 Okunma Sarkozy Libya'yı ve Kaddafi'yi neden vurmuştu? 14 Ocak 2020 | 3.600 Okunma Fransa, Mısır, Yunanistan, Rumlar, Hafter, CHP! 10 Ocak 2020 | 2.716 Okunma Misilleme toto: İran nereyi vurur, ABD ne yapar? 07 Ocak 2020 | 2.634 Okunma 'Milliyetperver, terakkiperver Türk gazetesi ' 01 Ocak 2020 | 2.132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar