Dinlediğiniz, okuduğunuz, takip ettiğiniz 'uzman' aslında kim?

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; “Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” Ki, okuyucu ona göre...

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; 

“Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” 

Ki, okuyucu ona göre değerlendirsin. 

Alman resmi haber kanallarından Deutsche Welle, ülkedeki gazeteci (!) FETÖ’cülerle ilgili bir haberinde bunun örneğini görmüştüm. 

DW, bu FETÖ’cülerin kendi yayın organlarını kapattıktan sonra Alman yayın kuruluşlarına “Fetullah iyi Erdoğan kötü” mesajlı içerikler sağladıklarını, ancak bu kuruluşların, “bu kişilerin daha önce FETÖ bağlantılı kurumlarda çalıştıklarını okuyucularına bildirmediğini”vurgulamıştı haberinde. 

Alman okuyucular, Türkiye karşıtı haberleri ‘gazetecilerin’ yazdığını sanıyordu! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu millet et ve kemikten ibaret değil 16 Temmuz 2019 | 2.433 Okunma Türklük yapınca sorun çıkıyor!  09 Temmuz 2019 | 2.181 Okunma Biriniz zordayken hepiniz neredeydiniz? 05 Temmuz 2019 | 2.033 Okunma Dilan'ın anne babası artık yok ama bir ailesi var 28 Haziran 2019 | 1.677 Okunma AK Parti sonuçları değerlendirir 25 Haziran 2019 | 4.934 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar