Dinlediğiniz, okuduğunuz, takip ettiğiniz 'uzman' aslında kim?

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; “Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” Ki, okuyucu ona göre...

Temel gazetecilik ilkelerinden biridir; 

“Bir yayında imzası olan kişinin, o yayın konusuyla ilgili herhangi bir bağlantısı olup olmadığının okuyucu tarafından bilinmesi gerekir.” 

Ki, okuyucu ona göre değerlendirsin. 

Alman resmi haber kanallarından Deutsche Welle, ülkedeki gazeteci (!) FETÖ’cülerle ilgili bir haberinde bunun örneğini görmüştüm. 

DW, bu FETÖ’cülerin kendi yayın organlarını kapattıktan sonra Alman yayın kuruluşlarına “Fetullah iyi Erdoğan kötü” mesajlı içerikler sağladıklarını, ancak bu kuruluşların, “bu kişilerin daha önce FETÖ bağlantılı kurumlarda çalıştıklarını okuyucularına bildirmediğini”vurgulamıştı haberinde. 

Alman okuyucular, Türkiye karşıtı haberleri ‘gazetecilerin’ yazdığını sanıyordu! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya eski düzen ve çatışma ya da yeni bir dünya... 18 Eylül 2020 | 290 Okunma Bursa'nın içinden yeni bir ‘eski Bursa' doğuyor 15 Eylül 2020 | 201 Okunma Macron'u Fransızlardan ayırmak daha kolay 11 Eylül 2020 | 2.444 Okunma Yoongi duyar da üzülür mü? Sanmıyorum… 08 Eylül 2020 | 2.269 Okunma Figaro'nun düğümü 04 Eylül 2020 | 2.400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar