Destek bulmazsa terör yaşamaz

Gayrimeşru örgütler, kendilerini başka ülkeleri kontrol altında tutmak için kullanan devletler sayesinde yaşıyor.Almanya'da Kızıl Ordu fraksiyonu (RAF), İtalya'da Kızıl Tugaylar (BR), Fransa'da Action Directe (AD) vb gibi...

Gayrimeşru örgütler, kendilerini başka ülkeleri kontrol altında tutmak için kullanan devletler sayesinde yaşıyor.

Almanya'da Kızıl Ordu fraksiyonu (RAF), İtalya'da Kızıl Tugaylar (BR), Fransa'da Action Directe (AD) vb gibi aşırı solcu terör örgütleri, 70'li yılların başlarında kuruldu.

Ortak özellikleri, 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'nın yeniden inşası ve büyümesi sırasında vahşi kapitalizme karşı olmalarıydı.

Anlaşılır gibi görünebilir.

Ama onları 'terör örgütü' sınıfına sokan, cinayet, infaz, bombalama, adam kaçırma, fidye, soygun gibi yöntemler kullanmalarıydı.

İdeolojik olarak Sovyetler Birliği Komünizmi'ni paylaşıyor, ülkelerini yönetilemez hale getirerek 'sosyetik devrim' yapmayı hedefliyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Zekâlarıyla' Harp Okulu'na girmişler ama darbeyi anlamamışlar, öyle mi? 02 Temmuz 2022 | 592 Okunma Üçlü mutabakat: Kim kazandı, kim kaybetti 01 Temmuz 2022 | 240 Okunma Madrid'de iki önemli konu Türkiye ve Çin 28 Haziran 2022 | 520 Okunma Baltık ısınmaya başladı 23 Haziran 2022 | 309 Okunma AB bağnazlığı sürerse NATO ‘karton ittifak' olur 17 Haziran 2022 | 2.551 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar