Ben erbabıyla gezdim, siz de bir gününüzü ‘kültür yolu'na ayırın

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin ilk gününde, rotayı Beyoğlu'nda 15 yıl belediye başkanlığı yapmış Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'la gezmek ayrıcalıklı...

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin ilk gününde, rotayı Beyoğlu'nda 15 yıl belediye başkanlığı yapmış Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'la gezmek ayrıcalıklı hissettirdi.

Tophane-i Amire'de buluştuk; Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Proje Direktörü Arhan Kayar ve genç sanatçıları sanatseverlerle buluşturan BASE İstanbul'un kurucu ortağı Ali Kerem Bilge ile tanıştım.

Bilge, sergi salonuna giderken, 'yeni mezun sanatçıların eserlerinin sergilendiğini' söyledi. BASE'yi de bunun için kurmuş.

35 yıl öncesine gittim.

İstanbul'da üniversiteye yeni kayıt yaptırmış bir öğrenciyken, Balat'tan Yenikapı bostanlarına, Sultanahmet'ten Topkapı'ya kadar bütün tarihi yarımadayı, Arap Camii'nden Feriköy'e, Taksim'den Akaretler'e kadar Pera'yı yürüyerek gezmeye başlamıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP ‘sol ittifak'a neden sevindi? 25 Ocak 2022 | 369 Okunma EastMed nasıl bitti: Bir Doğu Akdeniz krizi analizi 21 Ocak 2022 | 437 Okunma MIT profesörü neden üniversitesinden utanmıyor? 19 Ocak 2022 | 647 Okunma Türkiye, sosyal medyaya baskıyı artırıyor! 18 Ocak 2022 | 70 Okunma ''Yalan söylemek de zeka ve liyakat ister, unutursanız utandırırlar!'' 17 Ocak 2022 | 444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar