‘Bay Kemal'in kabulü ‘rakip aday benim' demektir

Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin, Deva ve Gelecek partilerinin de katılımıyla oluşturduğu 'altılı masa', seçime 9 ay kalmasına rağmen ortak aday...

Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin, Deva ve Gelecek partilerinin de katılımıyla oluşturduğu 'altılı masa', seçime 9 ay kalmasına rağmen ortak aday çıkaramaması, masa üyeleri arasında tartışmaların başlamasına neden oldu.

Bir süredir, 'masadan ortak aday çıkmazsa dağılma kaçınılmaz olur' uyarıları gelmekteydi.

Dağılmanın işaretleri Deva ve Gelecek partilerinin genel başkanları arasındaki atışmayla ortaya çıktı.

Ortak aday belirlemeyi geciktiren nedenlerden biri de, CHP'nin kendi adayı konusunda parti içinde uzlaşma sağlayamamasıydı.

İstanbul Büyükşehir Belediyle Başkanı adaylık ısrarını sürdürüyor, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ise diğer aday adayları arasındaki örtülü/açık rekabetten 'sessiz kalarak' avantaj sağlayabileceği umudunu koruyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizde Lozan'ı ‘tartışılmaz' ilan edenler Yunan'a suskun! 05 Ağustos 2022 | 276 Okunma Biz bir ‘Medellin Karteli'ni biliyorduk, yerlisi de varmış! 02 Ağustos 2022 | 496 Okunma ‘Bay Kemal'in kabulü ‘rakip aday benim' demektir 29 Temmuz 2022 | 162 Okunma O taziye, Amerikalıların vergisini terör örgütüne harcamanın yeni kanıtı 27 Temmuz 2022 | 173 Okunma “Türkiye'nin kuruluş senedi” sıfatı Lozan'a ağır gelir 26 Temmuz 2022 | 258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar