Soğan lobisinden üç harflilere

Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun bugünkü (03.12.2022)''Soğan lobisinden üç harflilere'' başlıklı yazısı.

Yüksek enflasyon gibi ağır bir meselesi olan ülkede sorumlunun hükümet olamayacağı; çünkü hükümetin bırakın Türkiye’yi bütün dünyaya nizamat verirken etiketlere mağlup olmasının kabul edilemeyeceğine inananların sayısı az değil… Meseleye böyle bakınca, ülkede herşeyin mükemmel yapıldığını ama bir yandan dış güçlerin bir yandan da içerideki fırsatçıların el ele vererek ekonomiyi kötü gösterdiklerini düşünmek, düşünmeyene de düşündürtmek kolaydır. Gerisi, böylelerinin neye inanması gerektiğine karar vermektir. Kampanyaların etkili olması ve hedefi şaşırtmak için de onların gerçekte olanın tam tersine inandırılmaları gerekir!

Zincir marketlerin sürümden kazanma mantığıyla çalışmaları, çok şubeli olmaları nedeniyle piyasa ortalamasının altında karla satış yapmaları ve zaten aralıksız olarak devlet denetimi altında faaliyet gösterdikleri gerçeği, bu kanaati değiştirmez. Hükümet suçlu olamayacağına göre; bakkal, kasap, manav ise zaten gariban olduğu için sorumlu “üç harfliler” olmalıdır… Son günlerdeki kampanyanın ana fikri de budur.

Ne harika bir fikir!

Türkiye’nin yaklaşık beş yıldır ağır ve sürekli ekonomik kriz içinde olması; yanlış yönetim ve yanlış ekonomik...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybolan değerlerin silinen çizgilerin seçimi 21 Ocak 2023 | 351 Okunma Masa aday için beklerken siyasette neler oldu, oluyor? 16 Ocak 2023 | 1.911 Okunma Ortak yönetim modeli mi yeni dönem vizyonu mu? 14 Ocak 2023 | 193 Okunma Alkış, kudret ve talih 12 Ocak 2023 | 1.594 Okunma Erdoğan, dört yılın Erdoğan’ını yenerek seçime gidiyor 09 Ocak 2023 | 2.469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar