Ne yapsak da kibirlenmesek?

İktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a son zamanlarda en çok sıkıntı veren şeyin parti içinden gelen bazı davranışlar olduğu anlaşılıyor.

Erdoğan bunları “kibir” olarak tanımlıyor ve birçok kez de böyle davranış sergileyenlere karşı ağır eleştiriler dile getiriyor. Cumhurbaşkanı’nın kaç kez bu konuda ikazda bulunduğunu artık sayamıyoruz. Açık ki Erdoğan iktidar partisini en çok yaralayan şeyin bu olduğunun farkındadır. Kibir, gösteriş, tepeden bakma, iktidar gücünü pervasız şekilde kullanma ve tabiatıyla yine iktidar gücü sayesinde hakkı hukuku geçersiz kılarak davranmak… Kamuoyuna yansıyanlar; son olarak bir belediyede yaşanan selamlama cezası gibi nisbeten alt düzeyden örnekler olduğu için cezalandırması da kolay oluyor. Hızla müdahale edip reaksiyon göstermek isabetli bir yoldur. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tecrübeden uzak durmak, onu önemsizleştirmaz 20 Ocak 2020 | 2.298 Okunma Kanal kimin konusu, İstanbul kimin, depren kimin? 18 Ocak 2020 | 2.475 Okunma Bir ayıp daha ne kadar yüz kızartıcı olabilir? 16 Ocak 2020 | 3.124 Okunma Rusya’yla Suriye’den Libya’ya… 13 Ocak 2020 | 2.688 Okunma Trump’la iyi ilişkinin fayda maliyet tab 11 Ocak 2020 | 2.565 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar