Masa aday için beklerken siyasette neler oldu, oluyor?

Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun bugünkü (16.01.2022)'' Masa aday için beklerken siyasette neler oldu, oluyor?'' başlıklı yazısı.

Cumhur İttifakı’nın; özelde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anket sonuçları son birkaç ayda yukarıya doğru ivme kazanmış bulunuyor. Bu gelişme de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzüne ve sözlerine özgüven olarak yansıyor. Gayet tabii ki sokaktan gelen sinyalin dalga boyu durup durukken değişmedi. Anketlerdeki değişimin anlaşılabilir ve kulak kabartılması icap eden sebepleri vardır.

Birincisi, AK Parti ekonominin ve genel olarak yönetim tarzının en kötü olduğu dönemde bile aynı anketlere göre yüzde 30’lar civarında seyrediyordu. Bu, ekonominin içinde bulunduğu sıradışı kötü tabloda oldukça yüksek bir oy oranıydı. O dönem AK Parti’den ve Erdoğan’dan uzaklaşan seçmen ise kararsızlar alanına çekilerek seçeneklerini gözden geçirmeye başlamıştı. Yani, Erdoğan’ın yönetimdeki ‘en kötü’ zamanında bile desteği ‘çok kötü’ olmadı. Oyları her zaman yaslanıp, oradan yükselebileceği seciyede kaldı.

İkincisi de malum, iktidarın son aylarda art arda gelen bir kısmı popülist, bir kısmı da ağır hayat pahalılığı karşısında pansuman tedbirler gibi sokağı rahatlatan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybolan değerlerin silinen çizgilerin seçimi 21 Ocak 2023 | 350 Okunma Masa aday için beklerken siyasette neler oldu, oluyor? 16 Ocak 2023 | 1.911 Okunma Ortak yönetim modeli mi yeni dönem vizyonu mu? 14 Ocak 2023 | 191 Okunma Alkış, kudret ve talih 12 Ocak 2023 | 1.593 Okunma Erdoğan, dört yılın Erdoğan’ını yenerek seçime gidiyor 09 Ocak 2023 | 2.467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar