‘Evde kal’anları kaygılandıran bir tartışma

Zor günlerden geçmek demek herkes için zor olanı aynı duyguyla yaşamak, ayırım yapmamak, kime yarar-kime yaramaz diye düşünmemek demektir.

Bizim şu anda yaptığımız şey demek değildir. Virüs salgının en ateşli ve sıkıntılı evresinde gelip vardığımız nokta “biz”in “siz”in birbirine karıştığı bir gerilim atmosferidir. Hiçbir medeni memleket zor zamanlarda böyle bölünmüşlük yaşamaz. Biz ise gerilim ve çatışma için fırsat sektirmiyoruz. 

Belediyelerin virüs salgını nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayanlara destek için bağış kampanyası düzenlemesi yanlış olmak şöyle dursun, gerekli ve zaruridir. Birçok vakıf dernek, şahıs bu maksatla kampanya yaparken belediyelere yasak getirmek izahı mümkün olmayan bir tavırdır. Valilikten izin gerekçesi de mantıklı değildir zira alenen ve herkese duyurularak yapılmış bir kampanya izinli sayılır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Al kalemi eline ver notunu kendine 01 Haziran 2020 | 2.028 Okunma Normal hayat zamana karşı yarış 30 Mayıs 2020 | 915 Okunma İyi bir ekonomi için salgından önce gereken sonra da gerekecek 28 Mayıs 2020 | 2.149 Okunma Defans 25 Mayıs 2020 | 3.790 Okunma Swap gerçekleri 21 Mayıs 2020 | 5.323 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar