‘Evde kal’anları kaygılandıran bir tartışma

Zor günlerden geçmek demek herkes için zor olanı aynı duyguyla yaşamak, ayırım yapmamak, kime yarar-kime yaramaz diye düşünmemek demektir.

Bizim şu anda yaptığımız şey demek değildir. Virüs salgının en ateşli ve sıkıntılı evresinde gelip vardığımız nokta “biz”in “siz”in birbirine karıştığı bir gerilim atmosferidir. Hiçbir medeni memleket zor zamanlarda böyle bölünmüşlük yaşamaz. Biz ise gerilim ve çatışma için fırsat sektirmiyoruz. 

Belediyelerin virüs salgını nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayanlara destek için bağış kampanyası düzenlemesi yanlış olmak şöyle dursun, gerekli ve zaruridir. Birçok vakıf dernek, şahıs bu maksatla kampanya yaparken belediyelere yasak getirmek izahı mümkün olmayan bir tavırdır. Valilikten izin gerekçesi de mantıklı değildir zira alenen ve herkese duyurularak yapılmış bir kampanya izinli sayılır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Böyle gitmeyecek. Gerçekçi bir salgın planı şart 10 Eylül 2020 | 1.939 Okunma Kosova anlaşmasından bize düşen acı ders 07 Eylül 2020 | 3.581 Okunma Biz bize yeteriz de niye? 05 Eylül 2020 | 2.088 Okunma Kur makyajı için heba edilen 105 milyar Dolar nereye gitti? 31 Ağustos 2020 | 2.857 Okunma Basit ama gerçek 29 Ağustos 2020 | 311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar