Dünyayla artık açık hesap çalışamayız

Bugün bizim gazetenin manşetinde de göreceksiniz, Türkiye’nin Avrupa Birliği için yeniden bir hamleye hazırlandığı anlatılıyor...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaklaşık 9 aydan beri yargı reformu üzerinde yapılan çalışmaları anlattıktan sonra bilhassa AB’ye ‘haklı’ sitemleri saymayı da ihmal etmeyerek şunları söylüyor: 

“Terörle Mücadele Kanunu kapsamında elbette terörle mücadeleyi zafiyete uğratmadan bu konuda yapılabilecek düzenlemeler üzerinde çalışıyoruz. Temel yaklaşımımız terörle mücadele ama terörle mücadele yaparken de ifade özgürlüğü ve farklı konularla alakalı uygulamadan veya mevzuattan kaynaklı neler yapılabilir? Bu hususa çalışıyoruz.” 

Bilindiği gibi bu meselede 2016 yaz aylarında finale yaklaşılmış ama terörle mücadele zaafa uğruyor gerekçesiyle Ankara tarafından askıya alınmıştı. Böylelikle kamuoyunun beklediği Schengen’e dahil olma imkanı ve dolayısıyla Avrupa’ya vize muafiyeti de rafa kalkmıştı.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tecrübeden uzak durmak, onu önemsizleştirmaz 20 Ocak 2020 | 2.463 Okunma Kanal kimin konusu, İstanbul kimin, depren kimin? 18 Ocak 2020 | 2.476 Okunma Bir ayıp daha ne kadar yüz kızartıcı olabilir? 16 Ocak 2020 | 3.125 Okunma Rusya’yla Suriye’den Libya’ya… 13 Ocak 2020 | 2.688 Okunma Trump’la iyi ilişkinin fayda maliyet tab 11 Ocak 2020 | 2.565 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar