Bu muydu sandıktan alınan mesaj…

Etki ajanlığı” adı altında demokrasiye, ifade özgürlüğüne ve her türlü siyasete darbe indirecek bir kanun düzenlemesi 9. Yargı Paketi’ne girdi, Meclis yolunda ilerliyor. Kanunlar, bütün bu...

Etki ajanlığı” adı altında demokrasiye, ifade özgürlüğüne ve her türlü siyasete darbe indirecek bir kanun düzenlemesi 9. Yargı Paketi’ne girdi, Meclis yolunda ilerliyor. Kanunlar, bütün bu saydığımız alanlarda yeterince kısıtlayıcı ve tehditkâr değilmiş gibi bir yenisi daha geliyor.

Umarız gelmez ve umarız benzer bir kanunu Meclis’ten geçiren ama Cumhurbaşkanı tarafından veto edilen Gürcistan’da olduğu gibi bizde de engellenir. Yoksa bırakın “normalleşme”yi, “yumuşama”yı Türkiye’yi dünyaya kapatan, hükümete yakın kuruluşlar dahil bütün sivil toplum örgütlerini, medyayı ve siyasetçileri ajanlık tehdidiyle baskı altına alan karanlık bir dönem başlayacak demektir.

Kanun maddesi yazıldı orada duruyor ama tepkiler bir hayli cılız. Bu arada, “birinci parti” CHP’nin konuyla hiç alakadar olmamasını da ayrıca not edelim.

Maddenin gerekçesinde, “Devletin iç veya dış siyasal yararına yönelik olarak gerçekleştirilen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özel, Erdoğan’la pazarlık yapabilir mi? 08 Haziran 2024 | 443 Okunma Tam yenisini yapacakken Anayasa’ya hiç uyulmadığı ortaya çıkmasın mı! 06 Haziran 2024 | 556 Okunma ‘Ey BM sen ne işe yararsın...’, ne kadar doğru? 03 Haziran 2024 | 2.643 Okunma Reform... Olsun da taştan olsun 01 Haziran 2024 | 271 Okunma Filistinli katlettikçe kaybedilen bir savaş 30 Mayıs 2024 | 3.014 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar