Müşrik asrın tarzına değil, Allah’ın farzına uyacağız

Müslümanlar olarak müşrik asrın tarzına değil, Allah’ın farzına uymakla mükellefiz. Her Müslüman vahyin sabahına uyanacak. Allah’ın katında müşrik asrın tarzına değil Allah’ın farzına uyan kazanacak.

Müşrik asrın tarzı dediğimiz şey Allah’tan başkasına yakınlık. Allah’ın farzlarını ihmal ve ihlal ise imanda kırgınlık, dinden uzaklık!

“Onlar, kendileri için izzet/kuvvet ve şeref (kaynağı) olsunlar diye, Allah’tan başka ilâhlar edindiler.” (Meryem Sûresi/ 81)

Aklın yolu değil, vahyin yolu birdir. Allah’ın vahyisiyle çelişen ve çatışan her ne varsa hayatımızı zehirleyen kirdir. Zaman içinde anlarımız anlarımızı şahidliğe çağırıyor. Batının topraklarımıza ihraç ettiği putlarla mutlu olacaklarına kendilerini inandırmış olanlarımız da modernizm, moda deyip bağırıyor. Batının ülkelerimize ihraç ettiği modernizm, moda putlarıyla mutlu olacaklarına inanmış olanlarımız kendilerini kaybeder. Modernizm ve moda putlarını kaybetmeyi başaranlarımız da kendilerini bulur. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derdine düşmediğin “dava”nın cennetine mi talipsin? 22 Ocak 2020 | 132 Okunma Müşrik asrın tarzına değil, Allah’ın farzına uyacağız 15 Ocak 2020 | 91 Okunma Kıymet bilmezlik musibeti 08 Ocak 2020 | 36 Okunma Güç zehirlenmesi(2) 01 Ocak 2020 | 167 Okunma Güç zehirlenmesi/1 25 Aralık 2019 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar