Müslümanların bereketli olma mesuliyetleri

 Allah’ın arzında Müslümanlar bereketli insanlardır. Yaşadıkları ortamı bereketlendirenlerdir. Bu bir misyon olup Müslümanlara Peygamberlerden miras kaldı. Kur’ân’ı Kerim’in ifadesiyle Hz. İsa...

 

Allah’ın arzında Müslümanlar bereketli insanlardır. Yaşadıkları ortamı bereketlendirenlerdir. Bu bir misyon olup Müslümanlara Peygamberlerden miras kaldı. Kur’ân’ı Kerim’in ifadesiyle Hz. İsa (as) şöyle dedi:

“Nerede olursam olayım beni mübarek/bereketli kıldı ve bana yaşadığım sürece namazı ve zekâtı emretti.” (Meryem Sûresi/ 31)

Bilindiği gibi kedi, aslangiller familyasındandır. Ama kırk tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez. İşte uğradığı yere bereket götüren ve yaşadığı mekânda bereketli olan dava adamı bu demektir. Dava adamlarının yaşadıkları ortama İslâmi değerlerin damgasını vurmaları, inançları nispetindedir. Allah’ın davasına hizmet yolunda dava arkadaşlarına karşı kalplerinde kırılma, darılma kelimelerini taşıyanlar, yarı yolda kırılmaya ve dağılmaya mahkûm olanlardır.

Kur’ân’ı cemaatsiz, cemaati icraatsız bırakanların -rütbe ve unvanları ne olursa olsun- âhiretleri cehennem olur.

Müslümanlar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müslümanları kaybetmeyi önemsemeyenlerin istikballeri olmaz/2 24 Mayıs 2023 | 68 Okunma Müslümanları kaybetmeyi önemsemeyenlerin istikballeri olmaz/1 17 Mayıs 2023 | 93 Okunma İki dağ tartılırken bir çakıl muvazeneyi değiştirebilir 10 Mayıs 2023 | 100 Okunma Biz mutlu değil, umutluyuz 03 Mayıs 2023 | 111 Okunma Uğruna savaşılan değerler ihmale gelmez 26 Nisan 2023 | 62 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar