Kıymet bilmezlik musibeti

Hayatta sahip olduğumuz meşru mekânların, meşru imkânların, sadık dostların kıymetini bilmezsek, nankörlük çukurlarında bocalamaya mahkûm oluruz.

Nankörlük münkir insanın huyu. Ruha kıymet bilmezlik musibeti isabet etmişe, dostlar birbirine kazarlar kuyu. Hayatta geçmişlerine lanet edenler, düştüklerinde ilk tekmeyi dostlarından yiyenlerdir.

Evet, ruha kıymet bilmezlik musibeti isabet etmişse; ne yapsan faydasız bunu böyle bil. Kıymet bilmez istersen yoluna olsan da sebil. Şimdi düşünme vaktidir; Habil’i ne için öldürdü Kabil?
Hz. Nuh’un eşi gibi Peygamber hanımımın cehenneme gidebildiği. Hz. Asiye gibi Firavun hanımının cennete gidebildiği. Hz. Adem’in oğlu gibi bir Peygamber çocuğunun bile katil olabildiği, Firavun sihirbazlarının ise şehit olabildiği bir dünyada imtihan oluyoruz. Müslümanlar bozuk para harcar gibi insan ve Müslüman harcıyorlar. Hiç birbirlerine acımıyorlar. Kimsenin kimseye tahammülü ve merhameti kalmamıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte ilahlarla sevinenler 25 Kasım 2020 | 62 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/2 18 Kasım 2020 | 58 Okunma Allahû Ekber, Vallahû Ekber Kur’ân-ı Hâkim Bize Rehber/1 11 Kasım 2020 | 103 Okunma Nasihatçileri sevmemek helak sebebidir 04 Kasım 2020 | 96 Okunma Yerleşik kibri aşmak / 2 28 Ekim 2020 | 63 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar