Kavmiyetçilik cehennem çukurlarından bir çukurdur

Kavmiyetçilik zulümdeki eşitliğin kavgasıdır. Kavmiyetçilik, kavmiyetçilikten başkasını doğurmaz. Üstün ırk kavgası zulüm ve zalimliktir. “Üstün ırk” zihniyeti, Yahudileşen...

Kavmiyetçilik zulümdeki eşitliğin kavgasıdır. Kavmiyetçilik, kavmiyetçilikten başkasını doğurmaz. Üstün ırk kavgası zulüm ve zalimliktir. “Üstün ırk” zihniyeti, Yahudileşen İsrailoğullar’ından beşeriyete miras kaldı. Tarih boyunca kavmiyetçilik, Siyonist Yahudilerin ekmek kapısı olmuştur. Dünyadaki bütün kavmiyetçi hareketler, Siyonist Yahudi Lobisinde buluşurlar.

Dünyadaki bütün kavmiyetçi hareketleri Siyonist Yahudiler finanse etmektedirler. Siyonist Yahudilerin hedefi; dünyanın efendileri, yönetenleri, yönlendirenleri olmaktır. Kavmiyetçiliğe müptela olmuşsanız zulmeden zalimleri sevmeye, mazlumlardan da nefret etmeye başlarsınız. Türkiye’de Suriyeli Müslüman kardeşlerimize gösterilen tepkinin ve saldırıların ana sebebi budur.

İslâm insanları cehenneme değil cennete çağırır. İslâm’ın çağrısında ırkçılığın, kavmiyetçiliğin yeri yoktur. Cündeb b. Abdullah el-Becelî (ra)’den nakledildiğine göre, Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur:   

“Kim kavmiyetçilik/ırkçılık propagandası yaparak veya kabileciliğe/ırkçılığa destek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslâm’da bir can bir cihandır 17 Temmuz 2024 | 127 Okunma Kavmiyetçilik cehennem çukurlarından bir çukurdur 10 Temmuz 2024 | 1.307 Okunma İslâm için var olduk, Ümmeti Muhammed’e yar olduk 03 Temmuz 2024 | 1.259 Okunma Müslümanlar için dinin dışında hayat olmaz 26 Haziran 2024 | 1.863 Okunma KURBAN BAYRAMI TEKBİR BAYRAMIDIR 17 Haziran 2024 | 76 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar