Hilafet Müslümanların daimi özlemidir

Hilafet fıtri bir nizamdır. Her insanın hilafet nizamına ihtiyacı vardır. Çünkü insanca ve Müslümanca yaşama imkânı hususunda Hilafet-i Şer’iyye alternatifsizdir. Hilafet, insanın...

Hilafet fıtri bir nizamdır. Her insanın hilafet nizamına ihtiyacı vardır. Çünkü insanca ve Müslümanca yaşama imkânı hususunda Hilafet-i Şer’iyye alternatifsizdir. Hilafet, insanın yaratılışı ile birlikte gündeme gelme gelmiştir.

“Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti.” (Bakara Sûresi/ 30) Dikkat edilirse, Halife, hilafet kelimeleri, insanlıkla yaşıt olan kelimelerdir. İnsan gündeme gelecekse, insan insan kalacaksa Hilafet-i Şer’iyye şarttır. Şunu bilelim ki; Hilafet-i Şer’iyye’nin önüne ve yerine geçirilmiş olan kurum ve kuruluşlar, insana insanlığını ve Müslümanlığını unutturmak içindir.

Hilafet-i Şer’iyye; Allah’ın mülkünde Allah’ın kullarının Allah’ın indirdiği hükümlerle idare olunmalarıdır. İnkârcılığın, ayrımcılığın ve kavmiyetçiliğin son bulmasıdır.

Genelde İslâm coğrafyasında, özelde ise ülkemizde Hilafet-i Şer’iyyeye düşmanlık edenler, Haçlı kafasına ve kafilesine tabi olanlardır.

Bu topraklarda Hilafet-i Şer’iyye ihya olunsa; yeniden gündeme gelirFatih’in uykusunu süsleyen fetih düşleri. Hüznün tahtına çıkar saadet gülüşleri. Hiç kimse durduramaz rahmet yüklü bulutları. Hilafet-i Şer’iyye yürek başkentlerine götürür umutları!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dostlukları menfaatleri kadar olanlar (1) 19 Haziran 2019 | 78 Okunma Mazluma benzeyen zalimler 12 Haziran 2019 | 51 Okunma Her bayram binbir dermandır 05 Haziran 2019 | 20 Okunma Gâvurların razı olduğu dinden Allah’a sığınırız 29 Mayıs 2019 | 116 Okunma Hayâmız bizim muhafızımızdır 22 Mayıs 2019 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar