Gâvurların razı olduğu dinden Allah’a sığınırız

İslâm dinine teslim olunur, İslâm teslim alınmaz. İslâm’ı teslim almaya çalışanlar, akılları önyargıların döküm kalıplarında taşlaşmış olanlardır....

İslâm dinine teslim olunur, İslâm teslim alınmaz. İslâm’ı teslim almaya çalışanlar, akılları önyargıların döküm kalıplarında taşlaşmış olanlardır. Allah’ın arzında gâvurlardan, din düşmanlarından bir aferin almak için Allah’ın dinini eğip bükenler, gâvurlardan daha tehlikelidirler. Ülkemizde Kur’an âyetleri üzerinden gelerek genelde dünyadaki, özelde ise ülkemizdeki gâvurların razı olabilecekleri bir dini icad etmeye çalışanlar, firavun kadar tehlikelidirler. Gâvurların razı olabilecekleri bir dini icad etmeye çalışanlar, önce Müslümanlara Allah’ı unutturuyorlar, sonra da şirk çöplüğünde ne buldularsa onu Müslümanlara yutturmaya çalışıyorlar. Bunlar Allah için değil, şeytan için yaşıyorlar! 

Din düşmanlarını razı etmek için Allah’ın dinini yontanlar, dinsiz kalmak için çalışanlardır. Allah’ın dininden tasarrufta bulunma yetkisini kendilerinde görenler, dinin sahibine ortak olmaya kalkışanlardır.

İbnul Macişun der ki; “İmam Malik’in şöyle dediğini işittim; “Kim güzel bularak İslam’da bir bidat çıkarırsa, Muhammed (sav)’in risalet görevine ihanet ettiğini iddia etmiş olur. Zira Allahû Teâlâ; “Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’ı beğendim.” (Mâide Sûresi/3) buyurmuştur. O gün dinden olmayan bir şey bugün de dinden olamaz” (İmam-ı Şatıbi el-İtisam(1/64)

 “Dine ekleme ve çıkarma yapmayın” diyen dinin, dine ekleme ve çıkarmada bulunmayı ibadet kabul eden mensupları, bu çağın musibetleridir. Meydanda cirit atıyor dinin kaynağı akıldır deyip Müslüman ile kâfiri aynı kefeye koyan bir sürü zındık. İmansız kalmış beyin küfrü içinde saklayan sandık. Orada yetişir Müslümanı din hususunda aldatan mantık. Dini inkâr edenden din dersleri almaya başladığımız gün aldandık. Rabbimiz uyarıyor:

“Kendilerine Kitap’tan bir nasip verilmiş olanları görmüyor musun? Onlar “cibt”e ve “tâğût”a inanıyorlar. İnkâr edenler için de, “Bunlar, iman edenlerden daha doğru yoldadır” diyorlar.” (Nisa Sûresi/ 51)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahâbe düşmanlığı din düşmanlığıdır/1 17 Temmuz 2019 | 139 Okunma Kahbe içeride ise kapı kilit tutmaz 10 Temmuz 2019 | 215 Okunma Yarınki nesillere cihâdı miras bırakmak 03 Temmuz 2019 | 44 Okunma Dostlukları menfaatleri kadar olanlar/2 26 Haziran 2019 | 69 Okunma Dostlukları menfaatleri kadar olanlar (1) 19 Haziran 2019 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar